ماموریت دیگری در راه است

به گزارش مجله نایس پاتوق، ژاپنی ها پس از ماموریت فضاپیما ژاپنی هایابوسا 2 (Hayabusa2) اکنون قصد انجام عملیاتی به نام PPTD-TM1A را دارند.

ماموریت دیگری در راه است

به گزارش خبرنگاران، هایابوسا 2 یک مأموریت بازگرداندن نمونهٔ سیارک ریوگو 162173 توسط آژانس فضایی ژاپن، جاکسا است.

این مأموریت ادامه برنامهٔ هایابوسا و با توجه به نقاط ضعف و موفقیت های آن فضاپیما و استفاده از درس های آموخته شده از آن مأموریت است.

این فضاپیما در 27 ژوئن 2018 به ریوگو 162173 رسید. این فضاپیما از ویژگی هایی نظیر موتورهایی با پیشرانه یونی، تکنولوژی راهنمایی و ناوبری پیشرفته و به روز شده، آنتن و سیستم های تنظیم حالت برخوردار است.

سیارک ریوگو 162173 یکی از سیارک های آپولو است. این سیارک از نوع نادر طیفی Cg، یعنی داشتن کیفیت هر دو نوع سیارک نوع C و سیارک نوع G است. مواد جمع آوری شده از سیارک ریوگو، ذخیره خواهد شد. انتظار می رود این فضاپیما با نمونه هایی که جمع آوری نموده است در سال 2020 به زمین بازگردد.

اکنون پس از مدتها آژانس فضایی ژاپن اعلام نموده بر روی عملیات دیگری به نام PPTD-TM1A تمرکز نموده است.

تاکنون جزئیات این عملیات معین نشده است. مأموریت هایابوسا 2 هنوز به انتها نرسیده است. داده های این مأموریت می تواند درک دانشمندان از ساختار سیارک ها را افزایش دهد.

هایابوسا 2 چندین بار علمی برای سنجش از راه دور، نمونه برداری و همچنین چهار دستگاه سطح نورد کوچک با خود دارد که از آن ها برای آنالیز سطح سیارک و کسب اطلاعات محیط زیستی و زمین شناسی نمونه های جمع آوری شده و آنالیز آن ها استفاده می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 219

به "ماموریت دیگری در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت دیگری در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید