فرمانده پیشین سنتکام گزینه بایدن برای ریاست پنتاگون

به گزارش مجله نایس پاتوق، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا که در آستانه ورود به کاخ سفید قرار گرفته است، لیود آستین ژنرال چهار ستاره آمریکایی-آفریقایی تبار که پیشتر فرمانده سنتکام بوده را به عنوان یکی از گزینه های ریاست پنتاگون در نظر دارد.

فرمانده پیشین سنتکام گزینه بایدن برای ریاست پنتاگون

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا که در آستانه ورود به کاخ سفید واقع شده است، لیود آستین ژنرال چهار ستاره آمریکایی-آفریقایی تبار را به عنوان یکی از گزینه های ریاست وزارت دفاع آمریکا در نظر گرفته است.

در صورت انتخاب وی به عنوان وزیر دفاع آمریکا، او اولین آمریکایی-آفریقایی تباری خواهد بود که به این سمت رسیده است. بنا بر گزارش وبگاه آمریکایی آکسیوس، تیم بایدن برای انتخاب یک آمریکایی-آفریقایی تبار به عنوان عضو ارشد کابینه خود با فشار روبه روست.

فهرست افراد دیگر مورد نظر بایدن برای این سمت شامل جه جانسون وزیر پیشین امنیت داخلی آمریکا، تمی داکورت کهنه سرباز آمریکایی و سناتور ایلینوی و میشل فلورنوی معاون وزیر دفاع پیشین این کشور است.

به گزارش آکسیوس به نقل از منابع این پایگاه خبری، تصور می شد فلورنوی گزینه اصلی این سمت باشد اما بعداً سایر عوامل مثل نژاد، تجربه و سطح آرامش خاطر بایدن هم مورد توجه قرار گرفت.

آستین فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) را بین سال های 2013 تا 2016 برعهده داشت و بعد از آن بازنشسته شد.

انتخاب اعضای کابینه بایدن در حالی است که رئیس جمهور آمریکا همچنان مشغول شکایات انتخاباتی است و رقیب خود را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به رسمیت نشناخته است. بایدن پیشتر چند تن از اعضای کابینه آینده خود از جمله وزیر خارجه را معرفی کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار گشت. برآورد رسانه ها حاکی است جو بایدن با 306 رأی الکترال به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد. ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت هایی را درباره تقلب در فرایند رأی گیری در چند ایالت کلیدی مطرح کرده که بیشتر آن ها رد شده اند.

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در توییتی نوشت: همین الان جدول بندی آراء [انتخابات] را دیدم. امکان ندارد بایدن 80 میلیون رأی آورده باشد. این یک انتخابات 100 درصد متقلبانه بود.

تا به امروز نتایج انتخابات در ایالت های داکوتای شمالی، اوکلاهما، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی، یوتاه، ورمونت، ویرجینیا و وایومینگ مورد تایید قرار گرفته و نتیجه بقیه ایالت ها نیز منتظر تایید است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1311

به "فرمانده پیشین سنتکام گزینه بایدن برای ریاست پنتاگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده پیشین سنتکام گزینه بایدن برای ریاست پنتاگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید