عنابستانی: سیلی زدنم به سرباز وظیفه ادعای کاملا دروغ و کذب است

به گزارش مجله نایس پاتوق، نماینده مردم سبزوار در مجلس ضمن انتشار بیانیه ای درخصوص برخوردش با سرباز راهور پلیس، ماجرای سیلی زدن به این سرباز را تکذیب کرد و گفت: سرباز به من گفته بود که هر خری هستی برای خودت هستی!

عنابستانی: سیلی زدنم به سرباز وظیفه ادعای کاملا دروغ و کذب است

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر عنابستانی در کانال رسمی تلگرامی خود بیانیه ای درخصوص برخوردش با مأمور راهور پلیس منتشر کرد.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

مردم عزیز ایران

سلام علیکم

گزارشی از واقعیت ماجرای این روزها جهت استحضار تقدیم میکنم

این گزارش در روزهای گذشته برای همکاران و برخی خواص کشور ارسال شد و چون توصیه به صبر و سکوت شده بودم از انتشار عمومی خودداری شد اما چون بعضا به صورت غیر رسمی در اختیار رسانه ها قرار گرفت این گزارش را تقدیم میکنم :

راننده جوان و تازه کار من وقتی مطمئن می شود به برنامه سفر نمی رسیم و در حالی که من مشغول مصاحبه تلفنی هستم به راهبند ورودی خط ویژه نزدیک می شود.

سربازی جلویش را گرفته و چون کارت تردد ندارد مانع می شود. راننده می گوید ماشین مجلس است و نماینده عجله دارد. لذا سرباز برای اطمینان از نماینده بودن بنده از من کارت میخواهد که نشان میدهم. اما سرباز دیگری از راه می رسد و از سرباز اولی می پرسد این فرد کیست؟ می گوید نماینده مجلس است. سرباز دومی بی مقدمه به راننده ما میگوید برو کنار بچه خوشگل!

راننده ما با اشاره به بنده تاکید می کند که ایشان نماینده مجلس است ولی سرباز دوم یکی دو بار می گوید هر خری هست برای خودش هست، من راه نمی دهم.

من که از توهین بی دلیل سرباز ناراحت شده ام پیاده می شوم و به او می گویم که شما حق نداری توهین کنی، راه نمی دهی اشکال ندارد اما حق نداری به هیچ شهروندی ولو نماینده مردم توهین کنی و او دوباره باتومش را به شکم من می کوبد و می گوید گفتم هر خری هستی برای خودت هستی! دستم را روی شانه اش می گذارم و هلش می دهم، یکی دو قدم به عقب می رود و دوباره باتومش را به سمت من پرت می کند! برمی گردم و در صندلی عقب ماشین می نشینم و به راننده می گویم بشین برویم . سرباز که جلو راه ما را سد کرده به راننده اتوبوس عقبی می گوید از عقب سپر به سپر این ماشین بچسبان تا نتواند تکان بخورد! خواهش های راننده ما برای باز شدن راه به جایی نمی رسد!

بخاطر قفل کردن خودرو ما از عقب و جلو توسط سرباز مزبور، ترافیک شدیدی ایجاد می شود. سرباز مرتبا با موبایل خود صحبت می کند. موتورسیکلتی از راهور می رسد، افسری پیاده می شود و با سرباز صحبت می کند و اصلا به ماشین ما نزدیک نمی شود. افسر ناشناس ناگهان وسط خیابان می ایستد و شروع به فریاد زدن می کند و علیه مجلس و نمایندگان داد می زند و توهین می کند و تماشاگران این صحنه را علیه بنده تحریک می کند و سپس با گوشی موبایل خود از صحنه تشنجی که ایجاد کرده فیلم برداری می کند و برخی از افراد حاضر در صحنه که تحت تاثیر جنجال ایجادشده علیه بنده قرار گرفته اند به سمت ماشین آمده و مشت و لگد می زنند و شیشه عقب ماشین روی سر من خرد می شود! افسر دوم بعد از این همه جنجال راه را باز میکند و ما از صحنه خارج می شویم! معاون عملیات راهور از راه می رسد و عذرخواهی مختصری از ما می کند و قول می دهد که با سرباز و افسر خاطی برخورد کند و ما هم چون برای سفر به حوزه انتخابیه عجله داریم می رویم.

با وجود قول سردار اشتری به اینجانب مبنی بر حل مساله و برخورد با متخلفین، سه روز بعد فیلمی که افسر انتظامی از جنجال آفرینی خودش گرفته بود، با موضوع ادعای کاملا دروغ و کذب سیلی زدن بنده به صورت یک سرباز در حال انجام وظیفه در فضای مجازی پخش می شود و سر از رسانه های خارجی در می آورد! و حمله بی سابقه و همه جانبه به این حقیر، مجلس و نظام شروع می شود و باقی ماجرا که می دانید!

چند نکته پایانی:

اول، بنده به وجه به خودم اجازه سیلی زدن به صورت هیچکس را نمی دهم چه برسد به صورت یک سرباز وظیفه و صرفا بعد از چندین بار توهین زشت و بکار بردن الفاظ ناپسند توسط سرباز دوم که قاعدتا بایستی حتی با مردم عادی چه برسد نماینده مردم در چارچوب قانون و ادب مواجهه نماید، فقط او را هل داده ام و اساسا سیلی در کار نبوده است!

دوم، افسری که وظیفه حفظ نظم و رعایت قانون دارد خود عامل تشنج عمومی در خیابان و جنجال آفرینی شده و با ایجاد ناامنی و تهییج سایرین برای هجوم به سمت نماینده ملت با خیال راحت از صحنه سازیش با دوربین شخصی فیلم گرفته و آن را در فضای مجازی پخش می کند و هیچکس سراغی از نیت او نمی گیرد.

سوم، ظاهرا در روز اول ماجرا خبری به نقل قول از بنده منتشر شده که من اصلا از ماشین پیاده نشده ام که کذب محض است و هیچ سخنی با چنین مضمونی نگفته ام.

چهارم، اگر از حیثیت این همکار کوچکتان که همچون شما شأنیتی در این کشور جز خادمی و نمایندگی از مردم ندارد دفاع نشود تردید نکنید که این آخرین مورد نیست و بعد از این نمایندگی مردم جز اسباب تمسخر و هتک حرمت توسط سایرین چه اصحاب قدرت و ثروت و ... نخواهد بود و قاعدتا تکلیف رفتار این اصحاب با مردم عادی که نیز کاملا واضح خواهد بود.

این شرحات را صرفا جهت اطلاع جنابعالی نوشتم.

والعاقبة للمتقین

علی اصغر عنابستانی

نماینده مردم شریف شهرستان های سبزوار، خوشاب، جوین، جغتای، داورزن، ششتمد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1437

به "عنابستانی: سیلی زدنم به سرباز وظیفه ادعای کاملا دروغ و کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عنابستانی: سیلی زدنم به سرباز وظیفه ادعای کاملا دروغ و کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید