عربستان سعودی استان مأرب یمن را 25 بار بمباران کرد

به گزارش مجله نایس پاتوق، جنگنده های ائتلاف سعودی از عصر امروز تا به امروز در 25 نوبت منطقه ها متعدد از استان مارب را بمباران کردند.

عربستان سعودی استان مأرب یمن را 25 بار بمباران کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروی هوایی ائتلاف سعودی از عصر امروز تا به امروز در 25 نوبت منطقه ها متعدد از استان مأرب را بمباران کرد.

به گزارش المسیره، در استان مارب، جنگنده های ائتلاف سعودی شهر صرواح را در هفده نوبت بمباران کردند.

شهر رحبه در استان مارب هم در هشت نوبت بمباران شد.

در استان صعده هم هواپیماهای ائتلاف سعودی منطقه وادی آل ابوجباره در شهر کتاف را یک بار بمباران کردند.

در همین حال شبکه الجزیره از ادامه درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با مزدوران ائتلاف سعودی در استان مارب طی ساعات اخیر اطلاع داد و گفت که این درگیری ها شماری کشته و زخمی برجای گذاشته است.

نیروهای صنعاء از دیروز همزمان با هدف گرفتن نیروهای ائتلاف سعودی در اردوگاه صحن الجن و هم حمله پهپادی به اردوگاه خمیس المشیط در عربستان سعودی، عملیات گسترده ای را از چند محور در مأرب شروع نموده است.

گفته می گردد، تشدید نبردها در مأرب پس از شکست تحرکات دیپلماتیک برای توقف جنگ و هم مخالفت ائتلاف سعودی با طرح صنعاء برای توقف درگیری های مأرب صورت می گیرد.

وب سایت المشهد الیمنی هم در همین زمینه گزارش داد، درگیری ها با استفاده از انواع سلاح های سنگنی در جبهه های مختلف مأرب در جریان است.

این وب سایت اضافه نمود، نیروهای صنعاء به حملات خود شدت داده اند و منطقه شاهد بمباران توپخانه ای و موشکی دو طرف است.

ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در ایران هم درباره تحولات میدانی در یمن به خصوص شرایط جبهه مارب گفته است، اکنون جبهه های درگیری مبارزان یمنی با متجاوزان به بیش از 50 جبهه رسیده است. استان مأرب 14 شهرستان دارد که تا کنون 9 شهرستان به طور کامل آزاد شده و تنها 5 شهرستان این استان در اشغال متجاوزان است و درگیریها همچنان ادامه دارد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1747

به "عربستان سعودی استان مأرب یمن را 25 بار بمباران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی استان مأرب یمن را 25 بار بمباران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید