صدور حکم بازداشت علیه مورالس تا چند روز دیگر

به گزارش مجله نایس پاتوق، رئیس جمهور موقت بولیوی گفت که طی چند روز آینده در صدد صدور حکم بازداشت علیه رئیس جمهور قانونی این کشور است.

صدور حکم بازداشت علیه مورالس تا چند روز دیگر

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله نایس پاتوق، جنینه آنز رئیس جمهور موقت بولیوی روز گذشته (شنبه) گفت که دولت بولیوی ظرف چند روز آینده علیه اوو مورالس رئیس جمهور قانونی این کشور حکم بازداشت صادر خواهد نمود.

اواخر آبان ماه، مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه اکتبر اعلام شده بود، پس از اعتراضات خشونت آمیز مخالفان و اتهامات آن ها علیه وی از سمتش کناره گیری کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، آنز در مورد بازگشت مورالس به بولیوی گفت: او می تواند هر زمان که بخواهد (به بولیوی) بازگردد. او رفت، چون خودش چنین چیزی می خواست.

وی با متهم کردن مورالس به تحریک فتنه و اغتشاش، گفت: ظرف چند روز آینده، حکم بازداشت صادر می گردد، زیرا ما از قبل اتهامات را مطرح نموده ایم.

اواخر ماه نوامبر (اوایل آذرماه)، دولت موقت بولیوی یک پرونده جنایی علیه مورالس به اتهام تحریک ناآرامی ها و اقدامات تروریستی علیه مقام های بولیوی عنوان کرد و لایحه معاف کردن مورالس از پیگرد قانونی را رد کرد.

مورالس بعد از استعفا و دریافت پناهندگی به مکزیک سفر کرد و پس از رفتن مورالس به مکزیک، جنین آنز از نمایندگان محافظه کار و مخالف دولت، خود را رئیس جمهور موقت بولیوی معرفی کرد.

اوایل آذرماه، مورالس طی مصاحبه ای با روزنامه انگلیسی گاردین، توضیح داد که جهت جلوگیری از گسترش نا آرامی ها در این کشور، از شرکت در انتخابات آینده صرف نظر نموده است.

کنار رفتن مورالس از قدرت به اعتراضات گسترده حامیان وی منجر شده است. دولت موقت که مورد حمایت آمریکا واقع شده است، با مشت آهنین با این اعتراضات برخورد نموده است. بولیوی کشته شدن شماری از هوادارانش در این اعتراضات را نسل کشی بومی ها توسط دولت موقت خوانده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 652

به "صدور حکم بازداشت علیه مورالس تا چند روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور حکم بازداشت علیه مورالس تا چند روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید