دومین شتاب دهنده کیت های تشخیصی راه اندازی می شود

به گزارش مجله نایس پاتوق به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه پزشکی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با تشکیل جلسات مختلفی با حضور اعضای کمیته تخصصی کیت های تشخیصی و خدمات آزمایشگاهی (IVD)، مقرر کرد تا زیرساخت های لازم برای راه اندازی دومین شتاب دهنده حوزه کیت های تشخیصی در کشور فراهم شود.

دومین شتاب دهنده کیت های تشخیصی راه اندازی می شود

در این نشست های علمی اطلاعات مربوط به تولید کنندگان ایرانی کیت های تشخیصی و اطلاعات مربوط به محصولات قابل تولید در واحدهای فعال این حوزه نیز ارائه شده است تا از تمام توان موجود در کشور برای توسعه صنعت کیت های تشخیصی استفاده شود.

همچنین اطلاع رسانی ظرفیت های موجود تولید محصولات مرتبط با کیت های تشخیصی، ترغیب برای راه اندازی واحدهای تولیدی کیت های آزمایشگاهی و برگزاری نمایشگاه های اطلاع رسانی از ظرفیت های ستاد در حمایت از تولید کیت های آزمایشگاهی از دیگر نتایج برگزاری نشست های علمی اعضای کمیته تخصصی کیت های تشخیصی و خدمات آزمایشگاهی است.

هر وسیله پزشکی اعم از شناساگر، محصول شناساگر و… که به صورت تنها و یا ترکیبی استفاده شود و تولید کننده آن را برای آزمایش نمونه ها معرفی کند، کیت تشخیصی یا IVD نام دارد.

کاهش پرداخت مستقیم بیماران، ارتقای کمی و کیفی دسترسی بیماران به خدمات آزمایشگاهی، عدم ارجاع مستقیم بیماران به خارج از مراکز درمانی، کنترل دریافت های خارج از تعرفه و رشد خدمات آزمایشگاهی در مراکز درمانی و افزایش درآمد از جمله آثار مثبت استفاده از این کیت ها است.

همچنین از دیگر مزایای استفاده از کیت های تشخیصی می توان به ارتقای آموزش و پژوهش در کنار ارتقای خدمات آزمایشگاه پزشکی و تکمیل تدریجی نظام اطلاعات سلامت و نرم افزارهای مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 229

به "دومین شتاب دهنده کیت های تشخیصی راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین شتاب دهنده کیت های تشخیصی راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید