حقیقت افزایش شیوع افسردگی در نوجوانان

به گزارش مجله نایس پاتوق، سلامت مفهوم نسبتا انعطاف پذیری است که ممکن است آنرا بعنوان نبود بیماری و ناتوانی در نظر گرفت و یا آن را به صورت مثبت تری مانند آنچه که سازمان بهداشت جهانی تعریف کرده است تعبیر کنیم. بر اساس سازمان بهداشت جهانی سلامت این گونه تعریف می شود: حالت رفاه، کامل جسمانی، روانی و اجتماعی. .

حقیقت افزایش شیوع افسردگی در نوجوانان

به گزارش خبرنگاران به نقل از فردا ،سلامت مفهوم نسبتا انعطاف پذیری است که ممکن است آنرا بعنوان نبود بیماری و ناتوانی در نظر گرفت و یا آن را به صورت مثبت تری مانند آنچه که سازمان بهداشت جهانی تعریف کرده است تعبیر کنیم. بر اساس سازمان بهداشت جهانی سلامت این گونه تعریف می شود: حالت رفاه، کامل جسمانی، روانی و اجتماعی. .

اما در کنار تمام این موارد سازمان بهداشت جهانی سلامت روان را اینگونه تعریف می کند: فابلیت برقراری ارتباط موزون و هماهنگ با دیگران، تغییر و اصلاح محیط فردی و اجتماعی و حل تضاد ها و تمایلات شخصی به طور منطقی، عادلانه و مناسب. سلامت روانی جنبه ای از مفهوم کلی سلامت است و به کلیه روش ها و تدابیری گفته می شود که برای جلوگیری از ابتلاء به بیماری های روانی به کار می رود. سلامت روان به دیدگاه افراد، تفکر و احساس بستگی دارد. به طوری که افرادی که از سلامت روانی بر خوردارند و نسبت به زندگی دید مثبتی دارند، و در محیط کار و روابطشان مسئولیت پذیر هستند. زیرا وقتی از سلامت روانی برخوردار باشیم از زندگی انتظار بهتری خواهیم داشت و آمادگی برخورد با تمام مسائل را داریم.

بسیاری از افراد با توجه به مسائل اقتصادی فشار روانی فراوانی را تحمل می کنند که این فشار ها اختلالات روانی واثرات مخربی را درپی دارد. عدم سلامت روان، فرد را متحمل درد هایی نظیر سردرد، دل درد، نگرانی، سوالات تکراری اطمینان بخش، بیدار شدن های مکرر در به خواب رفتن، انزوا و گوشه گیری می کند.

از سویی نوجوانان از لحاظ تنوع احوال، دگرگونی های خلقی و رفتاری و نیاز های مختص دوران بلوغ خود بیشتر درگیر این اختلالات می شوند بگونه ای که براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی در سال های اخیر بیان دارد درصد ابتلا به اختلالات روانی در نوجوانان زیر 16 سال از 13 تا 29 درصد تغییر کرده است و درحال افزایش است. علت اصلی شیوع اینگونه مسائل در یکجا نشینی و بازی های الکترونیکی است که شایع ترین علت عدم تحرک بچه ها و نوجوانان است.

به همین دلیل برای بچه ها و نوجوانان ورزش های هوازی و تحرک بالارا توصیه می کنند چرا که تحرک میزان هیجانات درونی را کاهش داده و ترشحات هورمونی را کنترل می کند از طرفی ورزش نشان می دهد که افراد دارای قوای جسمی و روانی زیادی هستند. همچنین در در بررسی فعالیت ورزشی و سلامت روان بچه ها و نوجوانان، به وضوح دیده می شود که فعالیت فیزیکی تاثیر سودمندی در کاهش افسردگی دارد.

برهمین اساس فعالیت های فیزیکی به ویژه ورزش های هوازی باعث می شود میزان خلق در بچه ها و نوجوانان بالارفته و تخلیه هیجانات درونی صورت گیرد که این امر از میزان شیوع افسردگی و اضطراب در بچه ها و نوجوانان می کاهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1211

به "حقیقت افزایش شیوع افسردگی در نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقیقت افزایش شیوع افسردگی در نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید