جزئیات دیدار خلیل زاد با اشرف غنی و عبدالله

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرنگاران : ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز، شنبه نوشت: محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، پیش از ظهر امروز با زلمای خلیل زاد فرستاده ویژه وزارت خارجه آمریکا در خصوص صلح افغانستان، در ارگ دیدار کرد.

جزئیات دیدار خلیل زاد با اشرف غنی و عبدالله

به گزارش به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک خاطرنشان کرد، ارگ ریاست جمهوری افغانستان از دیدار رئیس جمهوری افغانستان و نیز رئیس شورای مصالحه این کشور با فرستاده ای ویژه آمریکا خبر داد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز، شنبه نوشت: محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، پیش از ظهر امروز با زلمای خلیل زاد فرستاده ویژه وزارت خارجه آمریکا در خصوص صلح افغانستان، در ارگ دیدار کرد.

در ادامه بیانیه ارگ آمده است، در این دیدار، هر دو جانب در پیوند با نتایج فرایند صلح و آمادگی ها برای کنفرانس قریب الوقوع ترکیه، بحث و مصاحبه کردند.

خلیل زاد همچنین از طرف های افغان خواست برای تحقق صلح و سرانجام جنگ در این کشور با هم تلاش کنند.

او اشاره کرد، کشورهای جهان انتظار دارند که هیئت جمهوری افغانستان ماه جاری میلادی براساس طرح صلح یکسانی به کنفرانس استانبول برود.

خلیل زاد در دیدار با عبدالله عبدالله، رئیس شورای مصالحه ملی این کشور بر حمایت کامل کشورش از تلاش های صلح در افغانستان تاکید کرد و گفت، واشنگتن امیدوار به تسریع در فرایند صلح است و طرفین درگیری باید برای سرانجام دادن به جنگ و دستیابی به صلح دائمی همکاری کنند.

عبدالله عبدالله نیز بر تمایل خود برای موفقیت اجلاس سران استانبول با موضوع صلح افغانستان تاکید کرد و گفت، شورای مصالحه ملی گام های مهمی برای وحدت دیدگاه های افغانی و رفتن به استانبول براساس طرح صلح و دیدگاه مشترک برداشته است.

ازسوی دیگر، به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف کننده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان، می گوید نشست صلح درباره افغانستان در ترکیه هنوز در دست بررسی است، بنابراین دعوت نامه ها به هیچ پایتختی، از جمله به مسکو، هنوز ارسال نشده اند.

کابلوف گفته است که طرف روس همانند دیگر طرف ها هنوز دعوت نامه ای دریافت نکرده است.

کننده رئیس جمهوری پوتین تاکید کرد که زمان بندی در این مورد رسمی نیست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1552

به "جزئیات دیدار خلیل زاد با اشرف غنی و عبدالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دیدار خلیل زاد با اشرف غنی و عبدالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید