اروپایی ها علیه روسیه گارد گرفتند، احتمال تحریم مجدد مسکو برسر تنش با اوکراین

به گزارش مجله نایس پاتوق، شماری از مقامات اروپایی امروز با اشاره به تنش اخیر میان مسکو و کی یف، ضمن انتقاد از روسیه، احتمال تحریم های هر چه بیشتر مسکو را مطرح کردند.

اروپایی ها علیه روسیه گارد گرفتند، احتمال تحریم مجدد مسکو برسر تنش با اوکراین

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش فارس، اورسولا فون در لین وزیر دفاع آلمان امروز سه شنبه از روسیه خواست تا ملوانان اوکراینی که دستگیر نموده است را آزاد نمایند و گفت که هر دو طرف مناقشه کنونی میان روسیه و اوکراین باید نشان بدهند که می خواهند اوضاع را آرام نمایند.

فون درلین در کنفرانس امنیتی برلین گفت که موقعیت هنوز کاملا درک نشده است اما مهم است که از ایجاد شرایطی خارج از کنترل خودداری گردد. وی اضافه نمود: این موضوع به مسئله تمامیت ارضی و اینکه نخواهیم اختلافات تشدید گردد، بستگی دارد.

نوربرت روتگن یکی از اعضای حزب دموکرات مسیحی آلمان هم امروز گفت که اروپا شاید در رابطه با توقیف قایق های اوکراینی و خدمه آنها، تحریم های سنگین تری را علیه مسکو اعمال کند.

کارین کنایسل وزیر خارجه اتریش که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد هم امروز در پی صحبت با هایکو ماس همتای آلمانی خود در جمع خبرنگاران به این موضوع پرداخت و گفت که اتحادیه اروپا ماه آینده تحریم های بیشتری را علیه روسیه در نظر خواهد گرفت.

کنایسل گفت: در خصوص موضوع تحریم های بیشتر، در زمان مقرر تصمیم گیری می گردد. ما ماه دسامبر هم نشستی خواهیم داشت. همه چیز به تحولات و اقدامات دو طرف بستگی دارد اما ما باید این موارد را مورد بازبینی قرار دهیم.

آندری دودا رئیس جمهور لهستان هم که به بلغارستان رفته بود، امروز به تحولات روسیه و اوکراین پرداخت و گفت که در هر اقدام جهانی در زمینه اعمال تحریم ها علیه روسیه مشارکت خواهد داشت.

دودا گفت: اگر اقداماتی اینچنین در سطح جهانی صورت گیرد مانند تحریم های بیشتر (علیه روسیه)، لهستان هم در آنها مشارکت خواهد داشت. ما برای هر اقدامی که به حل بحران یاری کند، آمادگی داریم.

وزارت خارجه آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا، فرانسه، دانمارک و کانادا همگی آنچه به عنوان خشونت روسیه علیه اوکراین تعبیر می گردد را محکوم نموده اند.

شب گذشته هم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با سران روسیه و اوکراین تلفنی گفت وگو کرد. ماس از مسکو خواست تا در زمینه تنش ایجاد شده میان روسیه و اوکراین، به قوانین جهانی احترام بگذارد و حق حاکمیت کشورهای همسایه را محترم بشمارد.

ماس در جریان سخنانی در برلین گفت: هدف باید این باشد که روسیه همچنان به قوانین جهانی پایبند باشد و حق حاکمیت کشورهای همسایه را نقض نکند. برای دستیابی به چنین هدفی، آلمان و هم پیمانان او در اروپا هم باید در این راستا حضور روشنی داشته باشند و از طریق مذاکره به تحقق امنیت در اروپا یاری نمایند.

اروپا در شرایطی روسیه را به اعمال تحریم های بیشتر تهدید نموده است که در پی بحران در شرق اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه روسیه اعمال نموده بود که به ویژه بخش انرژی را در این کشور هدف قرار داده بودند.

سه کشتی نیروی دریایی اوکراین روز یکشنبه 25 نوامبر (4 آذرماه) با عبور از مرز دریایی روسیه وارد آبهای منطقه ای روسیه شدند و بدون توجه به هشدارهای نیروهای امنیتی روسیه به جهت خود ادامه دادند که در ادامه نیروهای روس مجبور به استفاده از سلاح برای متوقف کردن این کشتی ها شدند که در تبادل آتش اجرا شده سه نفر از نیروهای اوکراین اندکی زخمی می شوند.

نیروهای امنیتی روسیه در ادامه این سه کشتی را تا بندر کرچ کریمه راهنمایی نموده و آنها را توقیف می نمایند و این سه نظامی اوکراینی نیز تحت مراقبت های پزشکی قرار می گیرند. در حال حاضر پرونده ای جنایی با اتهامات نقض حریم مرزی روسیه به جریان افتاده است.

وزارت خارجه روسیه این اقدام نیروی دریایی اوکراین را از پیش طراحی شده و اقدامی تحریک آمیز توصیف نموده است. این در شرایطی است که کی یف گفته کشتی های اوکراین هیچ اقدام اشتباهی صورت نداده آند و روسیه به تهاجم نظامی متهم نموده است. پترو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین درباره امکان اشغال کشورش به شدت هشدار داده است.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل هم در این بیانیه تاکید نمود که او از هر دو طرف درگیری می خواهد خویشتنداری حداکثری از خود نشان داده و بدون تعلل با توسل به همه ابزارهای مسالمت آمیز موجود مطابق با منشور سازمان ملل، اقداماتی برای مهار این اتفاق و کاهش تنش ها انجام دهند.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 513

به "اروپایی ها علیه روسیه گارد گرفتند، احتمال تحریم مجدد مسکو برسر تنش با اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپایی ها علیه روسیه گارد گرفتند، احتمال تحریم مجدد مسکو برسر تنش با اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید