تنفس هوای قابل قبول در مرکز

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران (پانا) - با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (28 اسفند) با توجه به شرایط ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار گرفته است و تا اواخر وقت امروز ادامه خواهد داشت.

تنفس هوای قابل قبول در مرکز

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (28 اسفند) با توجه به شرایط ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت، هرچند با شروع تردد خودروها در بعضی منطقه ها پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس مورد انتظار است.

تداوم وزش باد مؤثر در طول روز تا حدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود. این شرایط جوی تا اواخر وقت امروز (28 اسفند) ادامه خواهد داشت و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می گردد.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (29 اسفند) باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد، با این حال با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می گردد.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. حاکمیت جو آرام تا ساعات پایانی یکشنبه (29 اسفند) سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 71 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 93 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2019

به "تنفس هوای قابل قبول در مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای قابل قبول در مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید