تمام چیز هایی که در CES 2019 چشم انتظار آن ها هستیم

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: سرعت پیشرفت فناوری های جدید به اندازه ای است که هر سال نمود بیشتری از این فناوری ها را در محصولات جدید و پیشرفته شاهد هستیم، به عبارت دیگر محصولات در کنار اسم و مدل، همواره سالی که در آن فراوری شده اند را نیز یدک می کشند. نماد شاخص این ادعا را می توان در گوشی های هوشمند دانست که برای نمونه گوشی های سال 2017 با گوشی های سال 2018 در مجموع تفاوت های زیادی دارند. این امر را در مورد سایر محصولات و حتی خودروها نیز مشاهده می کنیم.

تمام چیز هایی که در CES 2019 چشم انتظار آن ها هستیم

تمامی این موارد دست به دست هم داده تا سلاطین فناوری سالانه در نمایشگاه CES دور هم جمع شوند و جدیدترین دستاوردهای خود را به رخ عاشقان فناوری و رقبا بکشند، امسال میلادی نیز که چیزی از آغاز آن نمی گذرد آبستن رویدادهای فرخنده ای در زمینه فناوری های جدید است و هر سال در اواسط ژانویه، شهر لس وگاس در ایالت نوادا، میزبان نمایشگاه CES است. این نمایشگاه گل سرسبد تمامی نمایشگاه هایی است که سالانه در نقاط مختلف جهان برای معرفی دستاوردهای جدید تکنولوژی برگزار می گردد واز این لحاظ نمی توان این رویداد بزرگ را نادیده گرفت.

از آنجایی که CES 2019 دقیقاً در تاریخ 18 دی ماه امسال آغاز می گردد و تا 22 دی ماه به طول می انجامد، قصد داریم با هم به پیشواز این نمایشگاه بریم و ببینیم در CES 2019 چه محصولات و دستاوردهایی محتمل است که انتظار هواداران را بکشند.

1. کامپیوترهای خانگی

اگر در زمینه تکنولوژی های جدید همه چیز با کامپیوترها آغاز شد، بیراه نگفته ایم. در واقع این کامپیوترها بودند که ما را با جهانی دیجیتال آشنا کردند اما این روزها به لطف پیشرفت گوشی های هوشمند کامپیوترها رونق قبل را ندارند. در این بین ظاهراً بزرگان فناوری دورنمایی خوبی را برای کامپیوترهای خانگی تدارک دیده اند و خبرهای خوشی در راه است که بر اساس این خبرها در CES 2019 شاهد رونمایی سخت افزارهای بسیار قدرتمندی خواهیم بود.

غول های سخت افزار جهان، تجهیزات بسیار قدرتمندی را معرفی و آماده نموده اند که در سال 2019 انتظار داریم این سخت افزارها را در جدیدترین کامپیوترها ببینیم. از یک طرف با پردازنده های جدید اینتل سر و کار خواهیم داشت و از طرف دیگر کارت های گرافیک قدرتمند انویدیا راه خود را به کامپیوترهای خانگی باز نموده اند.

با این حساب در CES 2019 انتظار داریم لپ تاپ های بسیار قدرتمند و جمع و جوری را برای کار و امور حرفه ای ببینیم. در این بین از صفحه نمایش ها نیز نباید غافل شد. حاشیه های این صفحه نمایش ها سال به سال در حال آب شدن و کوچکتر شدن است و بدون شک مانیتورهای بدون حاشیه و جذابی را در CES 2019 به تماشا خواهیم نشست. از طرف دیگر موج اینترنت 5G نیز به راه افتاده و به احتمال زیاد لپ تاپ های پیشرفته ای را سازگار با این فناوری پرسرعت اینترنت مشاهده خواهیم کرد.

2. جهانی گیمینگ سطح جدیدی از گرافیک را تجربه می نماید

اگر از هواداران پر و پا قرص نمایشگاه CES باشید حتماً به خوبی می دانید این نمایشگاه نگاه ویژه ای به گیمینگ دارد و هر سال محصولات گیمینگ بسیار پیشرفته و قدرتمند تری نسبت به سال گذشته سر از CES در می آورند. کامپیوترهایی با قدرت سخت افزاری بالا که توان پردازش گرافیک های خیره نماینده بازی های جدید را در رزولوشن 4K دارند بدون شک در این نمایشگاه رونمایی می شوند.

شرکت بزرگ انویدیا نیز که نبض گرافیک بازی ها را در دست دارد مدتی پیش کارت های گرافیک RTX خود را معرفی کرد، این کارت های گرافیک توان بسیار بالایی در پردازش نور و انعکاس آن در محیط دارند و اگر پیش نمایش بازی هایی که با این کارت گرافیک ها اجرا شده اند را دیده باشید حتماً متوجه شده اید که نسل بعدی بازی های رایانه ای سلانه سلانه از راه رسیده است. اما در این بین هنوز خبری از کارت های گرافیک RTX برای لپ تاپ های گیمینگ نیست و به احتمال زیاد انویدیا این کارت های گرافیک را برای لپ تاپ های گمینگ بهینه نموده و نمایشگاه CES 2019 را فرصت خوبی برای نمایش قدرت کارت های گرافیک RTX در لپ تاپ های گیمینگ خواهد دانست.

شرکت های ایسر، الیِن ویر (AlienWare)، ایسوس، ریزر (Razor)، نیز که ید طولایی در محصولات گیمینگ دارند بدون شک دست روی دست نگذاشته اند و دستاوردهای جدیدی از این شرکت ها را شاهد خواهیم بود.

در کنار این موارد انتظار داریم اِی . ام .دی به عنوان غول دیگر جهانی گرافیک خبرهای جدیدی از چیپست های گرافیکی قدرمند خود را در CES 2019 با هواداران به اشتراک بگذارد، استریم کردن بازی ها نیز این روزها هواداران زیادی دارد و بدون شک فناوری های جدیدتری را در این زمینه به تماشا خواهیم نشست.

3. حمل و نقل

چند سال می گردد که سلاطین خودروساز با بزرگان فناوری هم پیمان شده اند تا خودروهای آینده، خودروهایی هوشمند و پیشرفته ای باشند که با خودروهای امروزی تفاوت های زیادی دارند، این امر باعث شده تا شرکت های بزرگ خودروساز توجه ویژه ای به CES نشان دهند و به همین دلیل مرسدس بنز و آئودی وعده داده اند تا خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی خود را در CES 2019 به نمایش بگذارند.

هیوندای نیز وعده های خوبی به هواداران خود برای CES 2019 داده است. در این بین در کنار خودرو، به احتمال زیاد چندین اسکوتر تمام الکتریک و وسیله های نقلیه هوشمند دیگری را نیز شاهد خواهیم بود. از طرف دیگر آئودی و دیزنی سخت در حال کار بر روی یک سیستم اینفوتیمنت جدید هستیم که قرار است این سیستم در CES 2019 به نمایش گذاشته گردد.

به احتمال دستاوردهای جدید فناوری در زمینه سنسورهای پیشرفته، باتری های خودروهای الکتریکی و همچنین نمونه های مختلفی از جدیدترین خودروهای مفهومی جهان در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته خواهد شد. چه بسا خبرهایی از پیشرفت خودروهای خودران را نیز ببینیم.

4. پهپادها

این روزها پهپادها به عنوان میوه های جدید باغ فناوری شناخته می شوند و هر روز دستاوردهای جدیدی را در پهپادها شاهد هستیم، به این ترتیب CES 2019 مکان مناسبی است تا این دستاورها به نمایش گذاشته شوند. شرکت چینی دی . جی . آی (DJI)، یکی از قطب های ساخت پهپاد است و مدتی می گردد که از دستاوردهای جدید این شرکت خبری نداریم، در نتیجه به احتمال زیاد خبرهای خوشی را از این شرکت پهپادساز در CES 2019 شاهد خواهیم بود. از طرف دیگر مدتی پیش یک کنترلر بسیار جدید و پیشرفته نیز برای پهپاد ها معرفی گردید، بوسیله این کنترلر، کاربر تنها با یاری یک دست می تواند به راحتی پرواز پهپاد را در اختیار بگیرد. این کنترلر توسط اسکات پارازینسکی (Scott Parazynski)، فضانورد ناسا طراحی شده و چشم انتظار نمایش امکانات آن در CES 2019 هستیم.

از طرف دیگر تاکنون بیشتر پهپادها را در هوا دیده ایم اما پهپادهای زیر آبی نیز عملکرد خوبی را نشان داده اند و گفته می گردد پهپادی از جانب شرکت سابلو (Sublu)، رونمایی می گردد که به هوش مصنوعی بسیار پیشرفته ای مجهز است و اجسام مختلف را در زیر آب به صورت کاملاً هوشمندانه دنبال می نماید و از آنها فیلم و عکس می گیرد.

5. گوشی های هوشمند

این روزها گوشی های هوشمند به نماد شاخص تکنولوژی های جدید تبدیل شده اند و سالی نیست که فناوری های جدیدی را در گوشی ها شاهد نباشیم. در این بین اگر نگاهی به گوشی های هوشمند سال 2018 داشته باشید حتماً متوجه طراحی نسبتاً عجیب برخی از این گوشی ها شده اید. در این زمینه می توان به دوربین های قدرتمندی اشاره نمود که به صورت کشویی از داخل گوشی باز می شوند، این طراحی به سازندگان موبایل امکان داد تا گوشی هایی با صفحه نمایش هایی بدون بریدگی دوربین راهی بازار نمایند.

از همین اکنون که در ابتدای سال 2019 هستیم به شما قول می دهیم در این سال باز هم طراحی های عجیب و نوآورانه تری را در عرصه گوشی های هوشمند شاهد باشید. یکی از این موارد گوشی های هوشمند با صفحه نمایش تاشو است. این گوشی ها تاکنون در پشت درهای بسته به نمایش گذاشته شده اند اما بدون شک سلاطین موبایل نمایشگاه CES 2019 را به فال نیک می گیرند تا نمایش بهتری از گوشی هایی با صفحه نمایش تاشو را ببینیم.

از طرف دیگر انتظار می رود گوشی هایی نیز با دو صفحه نمایش در این مراسم حضور پیدا نمایند که این صفحه نمایش ها در دو طرف گوشی تعبیه شده است.

6. اینترنت 5G

به هر اندازه هم که سرعت و پهنای باند اینترنت افزایش پیدا کند باز هم کفاف احتیاج کاربران را نمی نماید و تجربه نشان داده کاربران همواره به دنبال سرعت بیشتر اینترنت هستند، خوشبختانه سلاطین فناوری به خوبی این احتیاج را درک نموده اند و به همین منظور هر چند سال یک بار شاهد فناوری جدیدی هستیم که سرعت اینترنت کاربران را چند برابر می نماید.

کارشناسان صنعت موبایل و اینترنت سال 2019 را سال اینترنت 5G می دانند و نمایشگاه CES 2019 فرصت بسیار خوبی برای نمایش جدیدترین دستاوردها در زمینه اینترنت 5G است. جالب است بدانید اینترنت 5G نه تنها احتیاج کاربران را برای دسترسی به اینترنت به سرعت بسیار بیشتر پاسخ می دهد، بلکه به لطف اینترنت 5G، شاهد شهرهای هوشمند تری خواهیم بود، خودروهای خودران نیز با یاری اینترنت 5G در زمان سریع تری به حجم بسیار بالایی از اطلاعات دست پیدا می نمایند. تمامی این موارد باعث شده تا هیجان بیشتری برای خبرهای تازه و داغ از اینترنت 5G در نمایشگاه CES 2019 داشته باشیم.

7. تلویزیون و نمایشگرهای بزرگ

سرعت پیشرفت فناوری به اندازه ای سریع است که کاربران مجالی برای رسیدن به این سرعت و استفاده از محصولات جدید و روز جهان ندارند، در این زمینه می توان به تلویزیون ها اشاره نمود. همان گونه که حتماً به خوبی می دانید افزایش رزولوشن تلویزیون ها باعث شد تا تلویزیون های صفحه تخت با رزولوشن فول اچ دی راه خود را به خانه ها پیدا نمایند. این تلویزیون ها کیفیت خوبی را در اختیار کاربر قرار می دهند اما از عرضه آن ها چندین سال می گذرد و رزولوشن 4K سلانه سلانه دارد جای فول اچ دی را می گیرد. اما در این بین هنوز کاربران زیادی تلویزیون های فول اچ دی خود را با تلویزیون های 4K جایگزین ننموده اند که زمزمه های تلویزیون هایی با رزولوشن 8K به گوش می رسد.

همان گونه که حتماً می دانید ال جی و سامسونگ بازار فروش تلویزیون در سطح جهان را قبضه نموده اند و بدون شک این دو غول بزرگ کره ای نمایشگاه CES 2019 را مکان مناسبی برای عرضه دستاوردهای پیشرفته خود در زمینه تلویزیون ها خواهند دانست. جالب است بدانید گفته می گردد ال جی می خواهد یک تلویزیون قابل لوله شدن را معرفی کند. با این حساب بدون شک تلویزیون های جدیدی از ال جی با فناوری OLED شاهد خواهیم بود، سامسونگ نیز فناوری پیشرفته QLED را در تلویزیون های جدید خود به نمایش خواهد گذاشت.

استفاده از پروتکل HDMI نسخه 2.1 نیز برای انتقال تصاویر با کیفیت 8K یکی دیگر از مواردی است که در تلویزیون های جدید انتظار آنها را داریم. از طرف دیگر دستیارهای صوتی الکسا و گوگل استیستانت (Google Assistant)، نیز یکی دیگر از مواردی هستند که در این تلویزیون های جدید تعبیه خواهد شد. بدون فناوری های تلویزیون های حاضر در CES 2019 تنها به افزایش کیفیت بصری این تلویزیون ها ختم نخواهد شد و به لحاظ صوتی نیز پیشرفت هایی را شاهد خواهیم بود که در این زمینه می توان به ساندبارهای دالبی اتم (Dolby Atom)، و اسپیکرهای بسیار باکیفیت در تلویزیون های 2019 اشاره نمود.

8. هدفون ها

شاید برای شما جالب باشد که یک بخش از این مقاله را به هدفون ها اختصاص داده ایم، دلیل این امر نیز کاملاً روشن است چرا که هدفون ها در این چند سال اخیر دستخوش تغییرات بسیار زیاد و چشمگیری شده اند. به این ترتیب در CES 2019 چشم انتظار هدفون هایی هستیم که به وسیله درگاه USB-C شارژ شوند.

از طرف دیگر به احتمال زیاد هدفون های پیشرفته ای را شاهد خواهیم بود که دستیا رهای صوتی در آنها تعبیه شده است. با این حساب می توان گفت عصر هدفون های دیجیتال را در پیش رو داریم، این هدفون ها تنها صدا را با کیفیت پخش نمی نمایند بلکه کاملاً هوشمند هستند و با دستورات صوتی کاربر تعامل دارند.

جالب است بدانید گفته می گردد هدفون هایی را در CES 2019 به تماشا خواهیم نشست که اگر کاربر این هدفون ها را در حین بازی یا تماشای فیلم از سرش بردارد، هدفون به صورت هوشمندانه تشخیص می دهد که اجرای بازی، یا پخش فیلم باید متوقف گردد و دوباره با به سر گذاشتن هدفون از جانب کاربر، فرآیند اجرای بازی یا پخش فیلم از سر گرفته می گردد.

9. منازل هوشمند

سلاطین فناوری سودای هوشمند کردن کامل خانه ها را در سر می پررورانند و انصافاً هم می توان گفت به این رؤیا دست پیدا نموده اند. به همین دلیل محصولات خانگی زیادی را در CES 2019 انتظار داریم که سازگاری کاملی با دستیارهای هوشمند گوگل و الکسا داشته باشند.

به این ترتیب برای نمونه ماشین لباس شویی با گوشی هوشمند تعامل برقرار می نماید و فرآیند انجام کارهای منزل با هوشمندی تمام صورت خواهد گرفت. با این حساب به شما قول می دهیم ES 2019 مکانی برای جولان زنگ های در، یخچال ها، میکروویوها و اسپیکرهای هوشمند باشد.

10. گجت های پیشرفته تر

به لحاظ زبان شناسی، وقتی از گجت صحبت می کنیم منظورمان درواقع محصولات کوچک و پیشرفته ای است که امکانات زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهد، فناوری های جدید باعث شده تا این گجت ها روز به روز حضور بیشتری در زندگی مردم پیدا نمایند.

با این حساب شرکت های بزرگی که در زمینه ساخت گجت های پیشرفته، فعالیت دادند از هم اکنون وعده داده اند تا با دست پر به نمایشگاه CES 2019 بیایند و بدون شک در این مراسم خبرهای خوشی از گجت های سلامتی و محصولاتی از این دست شاهد خواهیم بود.

11. محصولات خلاقانه

نمایشگاه CES فرصت بسیار خوبی برای عرض اندام شرکت ها و افرادی است که ایده های جدید و بکری دارند، این امر باعث شده تا در CES 2019، در کنار محصولاتی که تاکنون از آنها استفاده می کردیم اما مدل های پیشرفته تر آنها در این مراسم رونمایی شده اند، شاهد محصولات جدید و خلاقانه ای نیز خواهیم بود که تکنولوژی های پیشرفته از سر و روی این محصولات می بارد.

در نتیجه به شما قول می دهیم در راهروهای نمایشگاه CES 2019 چشم بازدیدنمایندگان به جمال روبات های جدید و بسیار هوشمند و سایر محصولات پیشرفته و خلاقانه روشن گردد.

12. فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

تجربه نشان داده است نمایشگاه CES مهد فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است، همین چند سال پیش بود که در این نمایشگاه هدست واقعیت مجازی آکیلوس (Oculus) با اجرای بازی های واقعیت مجازی، بازدیدنمایندگان را مجذوب این فناوری پیشرفته کرد. در آن موقع این فناوری هنوز به بلوغ کامل نرسیده بود و کابل های متصل به هدست های واقعیت مجازی و همچنین رزولوشن نسبتاً پایین صفحه نمایش این هدست ها باعث شد تا کاربران چشم انتظار هدست های واقعیت مجازی با امکانات بیشتری باشند.

این امر باعث شده تا CES 2019 برای هواداران واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هیجان بیشتری داشته باشد و چشم انتظار محصولات جدیدتری در این زمینه باشیم. گفته می گردد شرکت اچ تی سی که ید طولایی در ساخت هدست های واقعیت مجازی دارد قرار است در CES 2019 یک کنفرانس خبری برگذار کند و بدون شک در کنار اچ تی سی دستاورهای بیشتری را در زمینه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده از جانب دیگر شرکت ها خواهیم دید.

در مجموع می توان گفت نمایشگاه CES 2019، به عنوان بزرگترین نمایشگاه فناوری جهان، از آن مراسم هایی است که ارزشش را دارد علاقه مندان فناوری های جدید این مراسم را با شور و اشتیاق دنبال نمایند. از طرف دیگر نمایشگاه CES ابعاد بسیار گسترده ای از فناوری های جدید را در معرض دید هواداران قرار می دهد و با این حساب در خاتمه پیشنهاد می کنیم حس و حال خود را از برگزاری این نمایشگاه با ما و سایر کاربران درمیان بگذارید و از محصولاتی که چشم انتظار رونمایی آنها در CES 2019 هستید برای ما بگویید.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 226

به "تمام چیز هایی که در CES 2019 چشم انتظار آن ها هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام چیز هایی که در CES 2019 چشم انتظار آن ها هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید