برگزاری همایش نهاده های کشاورزی در تهران

به گزارش مجله نایس پاتوق محمدرضا شریفی اظهارداشت: علیرغم اهمیت بخش کشاوزی آن چنان که ضروری است به این بخش پرداخته نشده است. وی با بیان اینکه در کشور ما کمترین میزان برخورداری از یارانه ها مربوط به بخش کشاورزی بوده است، گفت: همیشه کمترین حمایت از این بخش صورت می گیرد.

برگزاری همایش نهاده های کشاورزی در تهران

شریفی با بیان اینکه به لحاظ اقلیمی در کشور خشک و نیمه خشک زندگی می کنیم،ادامه داد: توجه به بخش کشاورزی در کشورمان کافی نیست و باید بیش از پیش به بخش کشاورزی و سرمایه گذاری در این بخش پرداخته گردد.

وی افزود: استفاده از بذر مناسب و اصلاح شده در کشاورزی فراوری را تا 2 برابر افزایش می دهد ضمن اینکه کاهش مصرف آب با استفاده از بذرهای مقام در برابر خشکی امکان پذیر است بنابراین ضروری است در بخش های مختلف کشاورزی به دانش روز جهان تکیه کرد.

شریفی همچنین از برگزاری ششمین همایش نهاده های کشاورزی در روز پنج شنبه 25 دی ماه با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا،کانادا، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و مجارستان اطلاع داد و گفت: این همایش به منظور معرفی بهترین شرکت های فراوری کننده نهاده های کشاورزی (بذر، سم و کود) داخلی و بین المللی در سالن همایش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از ساعت 8 تا 14 برگزار می گردد.

وی افزود: این همایش با شعار توجه به کشاورزی یک انتخاب نیست، یک ضرورت است برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 447

به "برگزاری همایش نهاده های کشاورزی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش نهاده های کشاورزی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید