با رعایت این دو رژیم غذایی طول عمرتان را زیاد کنید!

به گزارش مجله نایس پاتوق، افرادی که در معرض خطر بیماری قلبی قرار دارند، می توانند با پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای یا کم چرب، طول عمر خود را افزایش دهند.

با رعایت این دو رژیم غذایی طول عمرتان را زیاد کنید!

بررسی های محققان دانشگاه تکزاس نشان داد در 40 کارآزمایی بالینی منتشر شده، آن هایی که رژیم های غذایی کم چرب را مورد آزمایش قرار دادند، نشان دادند که این رژیم ها به پیشگیری از حملات قلبی و مرگ های زودرس در میان افراد در معرض خطر کمک می کنند. این افراد شامل افرادی هستند که قبلاً دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شده اند و کسانی که دارای مشکلاتی مانند فشار خون بالا، دیابت و چاقی هستند.

رژیم های کم چرب، حداقل، بهتر از عدم تغییر در رژیم غذایی بود. با این حال، فواید رژیم غذایی معروف مدیترانه ای که سرشار از ماهی، سبزیجات، روغن زیتون و آجیل بود، به مراتب بیشتر بود. این رژیم غذایی به افراد کمک می کرد تا عمر طولانی تری داشته باشند و نه تنها خطر حمله قلبی، بلکه سکته را نیز کاهش می داد.

کارشناسان می گویند بر اساس این یافته ها توصیه می کنیم: ماهی و غذا های گیاهی بیشتری بخورید و مصرف گوشت قرمز و غذا های فرآوری شده را محدود کنید.

چربی ناشی از منابع گیاهی، مانند روغن های گیاهی و آجیل، به طور کلی از انواع غیراشباع هستند که ممکن است از سلامت قلب حمایت کند. سپس ماهی های روغنی مانند سالمون و ماهی تن که حاوی اسید های چرب امگا 3 هستند قرار دارند. مطالعات نشان داده است که این چربی های غیراشباع می توانند خطر مرگ زودهنگام را در میان افراد مبتلا به بیماری قلبی کاهش دهند.

در نقطه مقابل این طیف، چربی های ترانس مصنوعی قرار دارند که در بسکمک از غذا های فرآوری شده و تجاری یافت می شوند. آن ها در لیست مواد تشکیل دهنده به عنوان روغن های هیدروژنه ظاهر می شوند. چربی های ترانس می توانند کلسترول بد LDL را افزایش دهند و در عین حال کلسترول خوب HDL را کاهش دهند و با افزایش خطر ابتلاء به بیماری های قلبی مرتبط هستند.

این یافته ها بر اساس تجزیه و تحلیل 40 کارآزمایی بالینی با بیش از 35000 شرکت کننده بدست آمده است. به طور کلی، تنها رژیم غذایی مدیترانه ای و رژیم های کم چرب در کاهش خطر ابتلاء به عوارض قلبی یا مرگ مؤثر بوده اند.

در میان شرکت کنندگانی که رژیم مدیترانه ای داشتند، به ازای هر هزار نفر در طی یک دوره پنج ساله، 17 مرگ کمتر در مقایسه با شرکت کنندگانی که به رژیم غذایی معمول خود پایبند بودند، وجود داشت. همچنین به ازای هر هزار نفر، 17 حمله قلبی کمتر و هفت سکته مغزی کمتر وجود داشت.

این مزایا در افراد پیروی کننده از رژیم غذایی کم چرب، که شرکت کنندگان مصرف چربی خود را به 20 تا 30 درصد کالری روزانه محدود کردند، کمتر بود. در طی پنج سال، افرادی که از این رژیم ها استفاده می کردند، در مقایسه با شرکت کنندگانی که هیچ تغییری در رژیم غذایی نداشتند، به ازای هر هزار نفر، 9 مرگ کمتر و 7 حمله قلبی کمتر داشتند.

منبع: فرادید
انتشار: 17 فروردین 1402 بروزرسانی: 17 فروردین 1402 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2196

به "با رعایت این دو رژیم غذایی طول عمرتان را زیاد کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رعایت این دو رژیم غذایی طول عمرتان را زیاد کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید