افزایش حقوق بازنشستگان به خرداد موکول شد؟

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گزارش خبرنگاران، اردیبهشت ماه به انتها رسید اما از افزایش حقوق بازنشستگان خبری نشد.

افزایش حقوق بازنشستگان به خرداد موکول شد؟

دولت قرار بود در این ماه با افزایش مستمری سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری موافقت کند.

انتظار می رفت، این افزایش در جلسات بعد از عید فطر هیات دولت تصویب شود. به هر علت این افزایش هنوز در نوبت دستورکار هیات دولت واقع شده است.

نتیجه اینکه به احتمال زیاد حقوق و مستمری این ماه کارگران و کارمندان بازنشسته نیز علی الحسابی پرداخت خواهد شد.

به همین علت میرهاشم موسی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اطمینان می دهیم به محض تصویب مقدار و چگونگی افزایش حقوق سال جاری بازنشستگان تأمین اجتماعی در هیأت دولت، مابه التفاوت حقوق اردیبهشت ماه را در دو روز پایانی همین ماه پرداخت می کنیم و مابه التفاوت مربوط به ماه فروردین را هم در ماه های خرداد و تیر به حساب بازنشستگان واریز می کنیم.

برای سال جاری هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، به استناد مواد 96 و 111 قانون این سازمان، حقوق بازنشستگی را از 57 درصد برای حداقل بگیران تا 38 درصد برای سایر سطوح افزایش داد. سوای این قرار است برای سال جاری باقیمانده متناسب سازی اجرایی شود.

هفته پیش سازمان تامین اجتماعی جدول زمانبدی واریز حقوق اردیبهشت ماه مستمری بگیران خود را منتشر کرد و همزمان با آن اعلام کرد: به محض افزایش مستمری سال جاری در هیأت دولت و ابلاغ آن به سازمان تأمین اجتماعی، در دو روز پایانی اردیبهشت، مابه التفاوت افزایش اردیبهشت پرداخت می شود.

در همین رابطه نهادهای صنفی کارگران بازنشسته گفته بودند که فیش های حقوقی اردیبهشت ماه آنها براساس احکام سال 1400 صادر شده است.

در خصوص افزایش حقوق کارمندان بازنشسته نیز شرایط تفاوت چندانی ندارد. صندوق بازنشستگی کشوری منتظر مجوزهای افزایش 10 درصدی سنواتی و متناسب سازی از سوی دولت است.

برهمین منوال انتظار می رود که کارمندان بازنشسته نیز برای اردیبهشت ماه به صورت علی الحسابی حقوق دریافت کنند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2049

به "افزایش حقوق بازنشستگان به خرداد موکول شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حقوق بازنشستگان به خرداد موکول شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید