ارائه پلتفرمی برای مدارس و سازمان های آموزشی ، شکاف دیجیتال بین والدین و مربیان با دانش آموزان مهم ترین چالش ماست

به گزارش مجله نایس پاتوق، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: با پلتفرم یک کلاس مدارس و سازمان ها می توانند آموزش از راه دور را به صورت بهینه تر و یکپارچه تر انجام دهند.

ارائه پلتفرمی برای مدارس و سازمان های آموزشی ، شکاف دیجیتال بین والدین و مربیان با دانش آموزان مهم ترین چالش ماست

علیرضا غفاری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان داده رایانش ابری پردیس در مورد این شرکت گفت: ما کار خود را از سال 89 شروع کردیم و از آنجایی که حوزه اصلی فعالیت ما ارائه راهکار های مربوط به زیرساخت های ابری و مراکز داده است و قبلا نیز در زمینه ویدئو کنفرانس فعالیت هایی داشتیم، بعد از شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفتیم که روی راهکار LMS یا سیستم مدیریت یادگیری کار کنیم. با توجه به نیاز بازار و آموزش از راه دور برای مدارس، سازمان ها و حتی مراکز آموزش کارخانه ها پلتفرم آموزش آنلاینی با نام یک کلاس را ارائه کردیم.

غفاری در مورد پلتفرم یک کلاس توضیح می دهد: از زمان شیوع کرونا در سال گذشته، مدارس و سازمان ها برای آموزش آنلاین به ابزارهایی، چون واتس آپ و اسکایپ یا ادوب کانکت روی آوردند تا از خدمات ویدئو کنفرانس یا ابزار های دیگر آن ها استفاده کنند؛ در حالی که این ابزار ها در حقیقت ابزار پیام رسان یا جلسات سازمانی بودند و یکپارچگی لازم را برای مجموعه کار هایی که مثلا قرار است در یک کلاس درس انجام شود را نداشتند. در صورتی که پلتفرم یک کلاس امکاناتی را فراهم می آورد تا معلمان یا مسئولان بخش آموزشی سازمان ها بتوانند به صورت یکپارچه کلاس آنلاین برگزار کنند، انواع آزمون ها را اجرا کنند، تکالیف را از شاگردان تحویل بگیرند، حضور و غیاب کنند و فعالیت های کلاسی خلاقانه ای ترتیب دهند.

وی در مورد مزیت بزرگ این پلتفرم بیان نمود: به طور کلی سیستم مدیریت یادگیری پلتفرم جدیدی نیست و در تمام دنیا سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد، ولی مزیتی که یک کلاس دارد، ابری بودن آن است. کاربر متناسب با فضا و ابزاری که نیاز دارد، هزینه می کند و در لحظه این فضا در اختیارش قرار می گیرد و نیازی به زیرساخت یا نیروی متخصص ندارد. این کار برای آموزشگاه ها و سازمان ها و مدارس مقرون به صرفه است، زیرا براساس تعداد کاربر خود حجم و فضا خریداری می کنند. علاوه براین، در سیستم یک کلاس هر دانش آموز یا فراگیر یک پروفایل دارد و کل فعالیت های او از تکالیف تا آزمون هایش درون آن قرار می گیرد و از این رو کار معلمان کمتر می شود و حتی دیگر نیازی به حضور و غیاب در فضای واتس آپ ندارند.

وی افزود: این پلتفرم مبتنی بر وب است و نیازی به نرم افزار یا اپلیکیشن ندارد و برای تمامی مخاطبان از دانش آموزان دبستان گرفته تا فراگیران سازمان ها بهینه سازی شده است. یک کلاس هم اکنون حدود 15 هزار فراگیر دارد که در سامانه ثبت نام کرده اند.

غفاری در مورد چشم انداز این شرکت گفت: هدف ما این است که هر چه زودتر این پلتفرم را به صورت فراگیر معرفی کنیم تا افراد بیشتری از آن استفاده کنند و با این پلتفرم قصد داریم که سطح دسترسی به محتوای آموزشی را برای همه دانش آموزان حتی در نقاط دورافتاده افزایش دهیم و به نوعی عدالت آموزشی را برقرار کنیم.

مدیرعامل شرکت داده رایانش ابری پردیس در مورد چالش ها و مسائل سد راه شرکتش گفت: به غیر از بحث بیمه و مالیات که همه شرکت ها و کسب وکار هایی مثل ما با آن گریبانگیر هستند، ما به عنوان شرکتی که در زمینه آموزش مجازی کار می کند، مشکل عمده مان شکاف دیجیتال میان والدین و مربیان با دانش آموزان است. متاسفانه در بیشتر جا ها والدین و مربیان به روز نیستند و نمی توانند با ابزار ها کار کنند. مشکل بعدی نیز دسترسی و کیفیت اینترنت است. در مراکز استان ها این چالش زیاد وجود ندارد، اما در نقاط دورافتاده واقعا کیفیت اینترنت پایین است و اگر واقعا کشور بخواهد در مقوله آموزش مجازی ورود کند، باید زیرساخت های لازم را ایجاد کنند.

وی در مورد حامیان یک کلاس توضیح داد: یک کلاس در پردیس شکل گرفت و طبیعتا پارک علم و فناوری پردیس حامی یک کلاس بود، لذا ترجیح دادیم به جای آنکه به دنبال حمایت های خارج از شرکت باشیم، با داشته های موجود در شرکت و تجربه چندین ساله خودمان شروع کنیم و به دنبال حمایت خاصی نبودیم.

غفاری به کسب وکار های نوپا توصیه کرد: کسب وکار های نوپا باید قبل از ورود به بازار چارچوب های مدل یا طرح تجاری خود را بسنجند و بی گدار به آب نزنند. در واقع باید برنامه خاص از قبل معین شده داشته باشند تا زمانی که با چالش های بازار روبرو می شوند، آسیب نبینند. در حال حاضر تمامی اطلاعاتی که یک کارآفرین تازه کار نیاز دارد، در اختیارش قرار گرفته است و باید از آن ها حداکثر استفاده را بکند. در یک جمله می توانم بگویم که کسب وکار راه انداختن فقط ثبت شرکت نیست. بلکه باید علم و دانش و احاطه به شرایط بازار کسب وکار خود را راه بیندازند و ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1264

به "ارائه پلتفرمی برای مدارس و سازمان های آموزشی ، شکاف دیجیتال بین والدین و مربیان با دانش آموزان مهم ترین چالش ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه پلتفرمی برای مدارس و سازمان های آموزشی ، شکاف دیجیتال بین والدین و مربیان با دانش آموزان مهم ترین چالش ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید