کتابخانه عمومی مشارکتی پروین اعتصامی در حمیدیا افتتاح شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در یزد، کتابخانه عمومی مشارکتی پروین اعتصامی در شهر حمیدیا با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد و رقیه دوست فاطمیها مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد افتتاح شد.

کتابخانه عمومی مشارکتی پروین اعتصامی در حمیدیا افتتاح شد

استاندار یزد با اشاره به تاسیس این کتابخانه به همت شهرداری حمیدیا گفت: خوشبختانه شاهد همکاری خوبی ازسوی شهرداری برای تاسیس کتابخانه بودیم. امیدواریم شهرداری های دیگر استان نیز این الگو را دنبال کنند.

طالبی گفت: خوشبختانه با وجود شرایط کرونایی، استقبال مردم برای استفاده از امکانات کتابخانه خوب بوده و امیدواریم بتوانیم الگوی مشارکت با شهرداری حمیدیا را در استان دنبال کنیم.

رقیه دوست فاطمیها مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد نیز در حاشیه افتتاح کتابخانه عمومی پروین اعتصامی به خبرنگار ایبنا گفت: کتابخانه عمومی پروین اعتصامی یک عنوان کتابخانه مشارکتی است که به همت شهرداری حمیدیا و همکاری نهاد کتابخانه های عمومی به بهره برداری رسید.

وی اضافه نمود: تاسیس این کتابخانه علاوه بر نیم درصد سهم شهرداری ها است که این امر جای خوشحالی دارد و امیدواریم شهرداری های دیگر استان نیز الگوپذیری از این روش داشته باشند.

دوست فاطیما ادامه داد: شهرداری حمیدیا زمین این کتابخانه را که 302 مترمربع زیربنا دارد، تخصیص داد و ساختمان آن را با هزینه ای بالغ بر 6 میلیارد ریال تکمیل کرد و نهاد کتابخانه های عمومی نیز بالغ بر 3 میلیارد ریال برای تجهیز کتابخانه، کمک کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد با اشاره به میزان حمایت از ساخت کتابخانه توسط شهرداری ها گفت: اگر شهرداری بتواند زمینی و ساختمان را اختصاص دهد، ما نیز حمایت هایی مانند تجهیز و نیروی آن را تامین می کنیم.

وی بیان نمود: در این منطقه 2 کتابخانه وجود دارد و امیدواریم بتوانیم بیشترین فعالیت را در این زمینه داشته باشیم.

دوست فاطیما اضافه نمود: با توجه به شرایط فعلی ناشی از شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی ازسوی اعضا با استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری بر اساس نوبت دهی از فضاها استفاده می شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1170

به "کتابخانه عمومی مشارکتی پروین اعتصامی در حمیدیا افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه عمومی مشارکتی پروین اعتصامی در حمیدیا افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید