پرواز تهران، لندن زیر 2 ساعت شد!

به گزارش مجله نایس پاتوق، نشستن در یک هواپیمای مسافربری مافوق صوت غافلگیرکننده نیست، بلکه غیرقابل باور است.

پرواز تهران، لندن زیر 2 ساعت شد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، به هر حال، این ماشین های پرنده که می توانند سریع تر از سرعت صوت حرکت نمایند علی رغم اینکه غیرقابل باور هستند اما تجاری سازی شده اند. یکی از آن ها، هواپیماهای مافوق صوت فلش فالکون است که به وسیله مبتکر اسپانیایی اسکار وینالز طراحی شده است.

برای درک سرعت این هواپیمای مافوق صوت، تصور کنید که تنها در 2.5 ساعت پرواز از پاریس به نیویورک برسید و یا تنها در کمتر از دو ساعت از تهران به لندن برسید؛ این هواپیمای مافوق صوت قادر است در هر دقیقه بیش از 38 کیلومتر را طی کند. این همان چیزی است که Flash Falcon با سرعت 3 ماخ وعده داده است.

چند سال پیش، ممنوعیتی برای هواپیماهای مافوق صوت به علت آلودگی صوتی آزاردهنده آن ها اعمال شد. اما، فلش فالکون با طراحی خلاقانه با این مشکل مقابله نموده است. با جت های پیشرفته ای مانند فلش فالکون، آینده سفرهای تجاری مافوق صوت ممکن است روشن تر از همواره باشد.

اما این پرواز فقط سریع نخواهد بود. سطح بی نظیری از تجمل و راحتی را ارائه می دهد. هواپیمای اسکار وینالز می تواند یک طرح منحصربفرد دو طبقه داشته باشد، با صندلی های کلاس تجاری در عرشه بالایی و صندلی های کلاس سوپر توریستی در پایین.

درست مانند هواپیمای مافوق صوت دستینوس، فلش فالکون تماماً در خصوص پایداری است، زیرا با ترکیبی از موتورهای احتراقی هیبریدی و یک موتور موشک هسته ای نیرو می گیرد. مقدار و طراحی بزرگ آن را نیز نباید فراموش کنیم. این پرواز مفهومی با مقدار گیری 102 متر طول، زمانی که در ارتفاعات آسمان پرواز می نماید، چشم انداز ای قابل مشاهده است.

صحبت از طراحی، منحصر به فرد است و از پرنده باشکوه شاهین الهام گرفته است.

منبع: supercarblondie

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 خرداد 1403 بروزرسانی: 9 خرداد 1403 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2277

به "پرواز تهران، لندن زیر 2 ساعت شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز تهران، لندن زیر 2 ساعت شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید