واکنش به خبر کودک آزاری خانواده افغانستانی مقیم کاشان

به گزارش مجله نایس پاتوق، رئیس اداره بهزیستی کاشان با تکذیب انتشار مطلبی با عنوان کودک آزاری شدید در مورد یک تبعه افغانستانی در این شهرستان، ناآگاهی خانواده از بیماری فرزند و انتشار مطلبی غیردقیق را منبع این خبر ناموثق در بین افکار عمومی بیان کرد.

واکنش به خبر کودک آزاری خانواده افغانستانی مقیم کاشان

به گزارش مجله نایس پاتوق به نقل از ایرنا، ام البنین متقی نژاد اظهار کرد: بحث کودک آزاری چنان که در برخی رسانه ها و فضای مجازی مطرح شده، در میان نبوده است؛ موضوع فقدان آگاهی خانواده برای نگهداری از یک فرد معلول بود که در نتیجه رفتار و شرایط نگهداری مناسبی نداشتند.

وی اضافه کرد: این خانواده افغانستانی در واقع نمی دانستند که فرزند آنها معلولیت از نوع اوتیسم دارد و تا به امروز نیز به بهزیستی مراجعه نکرده بودند.

رئیس اداره بهزیستی کاشان بیان نمود: نیروهای اورژانس اجتماعی در جریان بازرسی از منزل این خانواده به دلیل مسئله ای دیگر، متوجه این موضوع شدند که به سرعت مداخله کردند.

وی با قدردانی از همکاری دادستان عمومی و انقلاب کاشان اضافه کرد: این کودک پسر 10 تا 12 ساله با حکم دادستان به مرکز روان پزشکی اعزام شد تا پس از درمان اولیه، در صورت نیاز به مرکز توانبخشی شبانه روزی انتقال یابد.

متقی نژاد شرح داد: با توجه به اینکه نامبرده بدون کارت اقامت است، بهزیستی نمی تواند نسبت به پرداخت هزینه ای اقدام کند؛ بر این اساس قرار شد تا دادستانی با دانشگاه علوم پزشکی در مورد هزینه های درمان نامه نگاری کند.

برخی رسانه ها روز گذشته 11 تیر خبری با عنوان به زنجیر کشیدن کودک مبتلا به اوتیسم از سوی والدین افغانستانی انتشار داده بودند که در فضای مجازی نیز بازتاب زیادی داشت.

بیش از یک هزار و 54 توانخواه جسمی حرکتی، یک هزار و 182 نفر توانخواه ذهنی، 630 نفر ناشنوا، 600 نفر نابینا و کم بینا، 739 نفر بیماران اعصاب و روان مزمن، 200 نفر سالمند توانخواه و 124 نفر توانخواه ضایعه نخاعی در کاشان وجود دارد.

در حال حاضر 11 مرکز توانبخشی شامل چهار مرکز خیریه و هفت مرکز خصوصی در زمان حاضر به توانخواهان در شهرستان کاشان خدمات ارائه می کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1063

به "واکنش به خبر کودک آزاری خانواده افغانستانی مقیم کاشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به خبر کودک آزاری خانواده افغانستانی مقیم کاشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید