هرگز خانه خود را اینگونه چیدمان نکنید

به گزارش مجله نایس پاتوق، شاید با خود بگویید که چرا هرکاری می کنید دکور خانه تان زیبا و شیک نمی گردد. برای اینکه دلیل آن را بدانید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

هرگز خانه خود را اینگونه چیدمان نکنید

برای چیدمان اصولی فضا در دکوراسیون ترفندهایی وجود دارد که اگر به آن ها توجه گردد می توان فضایی متعادل تر از نظر زیباشناسی و عملکردی ایجاد نمود. در این مطلب از خبرنگاران به بیان اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه های ایرانی می پردازیم.

اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه های ایرانی

همه ما دوست داریم خانه ای مرتب، زیبا و شیک داشته باشیم. برای داشتن چنین منزلی الزاما نیازی به خرید وسایل گران قیمت و مارک ندارید، استفاده از تکنیک های ساده دکوراسیون داخلی این امکان را برای شما فراهم می آورد.

اشکال کار در استفاده از فرش نامناسب

باور کنید داشتن یک فرش بزرگ 6 متری اصلا ایرادی ندارد و ظاهر خانه شما را به دور از مد روز نمی کند. مطمئن باشید داشتن یک فرش کوچک غیر متناسب با لوازم خانه می تواند خیلی بیشتر توی ذوق بزند. پس بهتر است بدانید جای فرش در خانه کجاست.

راهکار چیست؟

به بزرگ ترین وسیله ای که در اتاق نشیمن دارید توجه کنید. یک مبل سه نفره؟ با این حساب فرش منزل باید طوری باشد که از هر طرف مبل به مقدار 30 سانتی متر بیرون زده باشد. این قانونی است که این روزها بیشتر طراحان مد به آن پایبند هستند. اگر فرش بزرگ دوست ندارید ایرادی ندارد. اگر قرار است زیر تخت فرش باشد باید از هر طرف 30 سانتی متر یا حتی بیشتر فرش معلوم باشد.

از بین بردن روشنایی، از اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه های ایرانی

ما ایرانی ها عادت عجیبی داریم. این که موقع خرید خانه همه دنبال خانه های نورگیر هستیم اما به محض نقل مکان همه پنجره ها را با پرده های چند لایه ضخیم می پوشانیم. بماند که خیلی ها از آستری هم استفاده می نمایند. غافل از این که نور طبیعی مهم ترین عنصر زیبایی خانه است. برای اینکه چیدمان زیبایی داشته باشید به مطلب پرده نشیمن را زیبا و شیک کنید سر بزنید.

راهکار چیست؟

اگر می خواهید خانه ای به روز داشته باشید پرده ها را هر قدر می توانید سبک انتخاب کنید. پارچه حریر برترین گزینه است. استفاده از لوردراپه ها هم می تواند کارساز باشد. این طوری روزها خانه حسابی نور دارد و شب ها پوشش مناسبی برای جلوگیری از نور است.

اشکال اول دیوارها کجاست؟

هر دیوار خالی خانه را نباید با یک قاب یا تابلوی خاص پر کرد. چه ایرادی دارد که اصلا یکی از دیوارهای خانه سفید و دست نخورده باقی بماند؟ پر کردن همه دیوارها با یک وسیله تزیینی یا قاب از ایرادهای بزرگ در دکوراسیون خانه است.

راهکار چیست؟

یک دیوار بزرگ را که دید خوبی هم دارد انتخاب کنید و قاب عکس ها و تابلوهای دوست داشتنی خود را آنجا نصب کنید. بزرگ و کوچک فرقی ندارد. فقط مطمئن باشید که در نصب آن ها توازن را رعایت نموده اید.

اشکال کار مبلمان از اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه های ایرانی

این روزها کوسن ها با نقش و طرح های زیادی به بازار آمده اند. قرار نیست هر کوسن زیبایی با طرح متفاوتی به خانه ما راه پیدا کند بلکه باید بدانیم که در بین مدل های کوسن، چه چیزی برای خانه ما بهتر است؟ یکی از بزرگ ترین اشتباهات دکوراسیون خانه ما ایرانی ها استفاده از کوسن های زیاد با طرح های ناهمخوان است.

راهکار چیست؟

دو کوسن در هر طرف کاناپه کافی است. البته بسته به عمق کاناپه می توانید یک کوسن بزرگ و باریک تر برای وسط بهره ببرید اما دقت کنید تعداد کوسن های روی مبل بیشتر نباشد. بافت پارچه کوسن ها را هم باید با هم یکی در نظر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب تزیین اتاق خواب با وسایل ساده و دور ریختنی را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2054

به "هرگز خانه خود را اینگونه چیدمان نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز خانه خود را اینگونه چیدمان نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید