نورنیوز: آماده شدن متن نهایی توافق در مذاکرات غیرواقعی است

به گزارش مجله نایس پاتوق، نور نیوز رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی نوشت: پس از 5 روز مذاکره فشرده میان هیئت های مذاکره کننده حاضر در وین، مواضع کشورمان با طرف های مقابل به اشتراک گذاشته و در برخی موضوعات نیز پیشرفت های نسبی حاصل شده است.

نورنیوز: آماده شدن متن نهایی توافق در مذاکرات غیرواقعی است

در این دور از مذاکرات هیئت های آلمان، انگلیس و فرانسه حضور نداشتند.

امروز انریکه مورا معاون هماهنگ کننده اتحادیه اروپایی ایده های جدیدی را پیرامون برخی موضوعات به جای مانده ارائه کرده که بررسی جامع آن از سوی ایران و سایر کشورها نیازمند بررسی دقیق تر در مرکز ها است.

تا ساعاتی دیگر هیئت های مذاکره کننده، وین را به مقصد مرکز ها ترک می کنند تا ایده های طرح شده از سوی انریکه مورا را به صورت دقیق تر و کامل بررسی کنند.

گزارش های رسیده به نورنیوز حاکی است با وجود پیشرفت نسبی در موضوعات به جای مانده، فرایند پیشرفت در همه موضوعات یکسان نیست.

برخی رسانه ها و مقامات سیاسی غربی امروز با انتشار خبری غیر واقعی مدعی شدند که متن توافق نهایی آماده شده است.

گرچه هنوز امکان قضاوت قطعی در مورد نتایج حاصل از گفتگوها وجود ندارد اما مذاکرات اجرا شده طی 5 روز گذشته را با توجه به توقفی که در گفتگوها ایجاد شده بود، می توان حرکت به سمت جلو اما با فرایندی کند ارزیابی کرد.

مشابه دوره های قبلی به محض پیشرفت اندک در مذاکرات، رسانه های غربی با انتشار اخبار هدفمند و غیر واقعی مدعی می شوند که ایران از مواضع اصولی خود عقب نشینی کرده است.

در همین خصوص؛ یک مقام مطلع حاضر در مذاکرات وین به نورنیوز گفت: هیئت مذاکره کننده ایرانی همچون دوره های قبلی همچنان بر دستیابی به توافقی قوی، پایدار و قابل اتکاء متمرکز است و این راستا تا احقاق حقوق ملت ایران و اطمینان از عدم تکرار رفتارهای زیاده خواهانه و غیر قانونی آمریکا ادامه خواهد یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2083

به "نورنیوز: آماده شدن متن نهایی توافق در مذاکرات غیرواقعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نورنیوز: آماده شدن متن نهایی توافق در مذاکرات غیرواقعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید