نمی خواهیم مردم ایران چین را با کالاهای چینی بشناسند، سینما هم باید وجهی از تعامل باشد

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرنگاران: حجت الله ایوبی در حاشیه هفته فیلم چین در جمع خبرنگاران گفت: اگر چین یک بیستم سالن های سینمایی خود را به فیلم ایرانی اختصاص بدهد سینمای ایران 1100 سالن خواهد داشت.

نمی خواهیم مردم ایران چین را با کالاهای چینی بشناسند، سینما هم باید وجهی از تعامل باشد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، حجت الله ایوبی در حاشیه هفته فیلم چین درباره ارتباط فرهنگی بین دو کشور ایران و چین گفت: اگر چین یک بیستم سالن های سینمایی خود را به فیلم ایرانی اختصاص بدهد سینمای ایران 1100 سالن خواهد داشت. چینی ها 21 هزار سینما دارند و یکی از بزرگترین مشتریان خارجی فیلم های آمریکایی هستند اما اگر فیلم ایرانی به خوبی به چینی ها معرفی گردد، می توانیم روی بازار چین اثر بگذاریم و یقین دارم مردم چین سینمای ایران را دوست خواهند داشت.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به ملاقاتی که با وزیر و رئیس سازمان رادیوتلویزیون چین داشت، مطرح نمود: آنها معتقد بودند که یک تاخیر 100 ساله ارتباطی در زمینه سینما اتفاق افتاده است و من به شخصه این اراده را در چینی ها دیدم که دوست دارند با سینمای ایران کار نمایند. رئیس سازمان رادیو تلویزیون چین معتقد بود که سینمای ایران به سینماگران چینی هویت داده است. با دیدن فیلم های مشهور ایرانی چینی ها ملاحظه کردند که می توانند با اتکا بر سینمای ایران سینما خاص خودشان را داشته باشند.

ایوبی در مورد فراوریات مشترک شرح داد: برای فراوریات مشترک یک تفاهمنامه کلی را امضا کردیم که قرار است به یک همکاری جزئی تر تبدیل گردد. یکی از این تفاهم ها فراوری فیلم مشترک بود. اگر بتوانیم با چین سالانه 4 فیلم مشترک فراوری کنیم به بهترین راه ارتباطی میان فیلم های ایران و چین می رسیم.

وی اضافه نمود: امیدوارم بتوانیم از امکانات این کشور و جمعیت سینماروی آن که رقمی بالغ بر 800 میلیون نفر هستند استفاده کنیم. آنها می توانند در بروزرسانی صنعت سینمای ایران به ما یاری نمایند.

رئیس سازمان سینمایی گفت: سینمای ایران در چین بسیار شناخته شده است و سینماگران ایران را چینی ها می شناسند. اگر سینمای ایران بتواند وارد چین بگردد بازار بی نظیری به وجود می آید.

ایوبی در زمینه تجهیزات سینمایی با کشور توضیح داد: امروز تفاهمنامه کلی را برای بروزرسانی صنعت سینما انجام دادیم که تجهیزات نیز می تواند جزء آن باشد. در این راستا فراوریات مشترک و برگزاری هفته های فیلم در دو کشور می تواند تاثیرگذار باشد. قرار شد این تفاهمنامه در سفر به چین که به صورت کلی است، جزئی تر گردد و به عنوان یک قرارداد کاری امضا گردد.

وی اضافه نمود: ما در عرصه های مختلف می توانیم با چین همکاری کنیم و خیلی دوست داریم سینمای ایران در بازار چین جایی داشته باشد و نمی خواهیم مردم ایران چین را با کالاهای چینی بشناسند بلکه سینما هم وجهی از آن باشد.

رئیس سازمان سینمایی در رابطه با ساخت فیلم درباره راه ابریشم گفت: راه ابریشم فقط قلب تجارت و اقتصاد نبود بلکه راه تبادل فرهنگی است و پیغام من به سیاستمداران ایران و چین آن است که اگر می خواهند دو کشور را احیا نمایند با هنر ارتباط برقرار نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 492

به "نمی خواهیم مردم ایران چین را با کالاهای چینی بشناسند، سینما هم باید وجهی از تعامل باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمی خواهیم مردم ایران چین را با کالاهای چینی بشناسند، سینما هم باید وجهی از تعامل باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید