موفقیت در اینچئون و جذب استعداهای جدید از اتفاقات برتر سال 93 بود

به گزارش مجله نایس پاتوق، مجید کهتری در خصوص مهمترین اتفاق سال 93 برای فدراسیون جانبازان و معلولان، ضمن بیان مطلب فوق گفت: سال 93 به دلیل برگزاری مسابقات پاراآسیایی اینچئون، سال پرکاری برای رشته تیروکمان بود و اولین اردوی تیم ملی برای این بازی ها از فروردین ماه شروع شد که تا زمان اعزام در مجموع شش مرحله اردوی آمادگی برگزار کردیم.

موفقیت در اینچئون و جذب استعداهای جدید از اتفاقات برتر سال 93 بود

وی ادامه داد: خوشبختانه توانستیم با تیمی 9 نفره به 5 مدال دست پیدا کنیم که از این میان 4 نشان طلا و یک نشان برنز بود و این نتیجه با توجه به اینکه در اینچئون به صورت کلی 7 مدال توزیع شد، ارزشمند است و به نسبت گوانجو، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ارتقا یافته بود.

رئیس انجمن تیر و کمان جانبازان و معلولان اضافه کرد: اردیبهشت ماه امسال یک دوره مسابقات رکوردگیری تیم ملی را برگزار کردیم تا تمامی افرادی که فکر می نمایند توانایی کسب حدنصاب های مورد نظر برای تیم ملی را دارند، شانس خود را امتحان نمایند. خوشبختانه این مسابقات با استقبال خوبی روبه رو شد و از میان آنها نفرات خوبی هم شناسایی شدند. همچنین در نظر داریم 25 اسفند امسال، به منظور تکمیل نفرات تیم ملی یک دوره دیگر مسابقات رکوردگیری را در شهر تهران و باشگاه آروین برگزار کنیم.

وی یادآور شد: از جمله اتفاقات مورد توجه در رشته تیر و کمان دعوت از زهرا نعمتی و ابراهیم رنجبر برای حضور در تمرینات تیم ملی افراد غیر معلول بود که هم اکنون این دو نفر در تمرینات تیم ملی شرکت می نمایند و این مساله برای ما از این نظر حائز اهمیت است که آمادگی دو نفر از بهترین های تیم ملی که مدال آور هم هستند، حفظ می گردد.

کهتری در این زمینه اضافه کرد: در حال حاضر کمانداران جانباز و معلول همپای کمانداران غیر معلول و گاه برتر در مسابقات حاضر شده اند. به عنوان مثال در مسابقات رکوردگیری فدراسیون تیر و کمان که 15 اسفند با حضور کمانداران سراسر کشور برگزار گردید، غلامرضا رحیمی از ملی پوشان جدید تیم تیر و کمان معلولان پیروز شد در ماده ریکرو عنوان اول کشور را به دست بیاورد و این نشان دهنده میزان آمادگی و توان کمانداران ماست.

وی همچنین یادآور شد: اولین اردوی تیم ملی در فروردین ماه برگزار خواهد شد و طبق مصوبه کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون برای سال 94 حدود 11 مرحله اردو در نظر گرفته شده که امیدواریم تمامی آنها برگزار گردد.

رئیس انجمن تیر و کمان جانبازان و معلولان در سرانجام گفت: طبق تقویم پیشنهادی، سه رویداد برون مرزی برای سال 94 پیش بینی شده که مهم ترین آن مسابقات جام جهانی آلمان در شهریورماه است که با حضور در آن می توانیم تمامی سهمیه های پارالمپیک ریو را به صورت مستقیم دریافت کنیم. پیش از این مسابقات، در یک تورنمنت تدارکاتی شرکت می کنیم که در کشور چک یا فرانسه خواهد بود و چنانچه میسر گردد پاییز سال آینده نیز در یک رویداد آسیایی حضور می یابیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 406

به "موفقیت در اینچئون و جذب استعداهای جدید از اتفاقات برتر سال 93 بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت در اینچئون و جذب استعداهای جدید از اتفاقات برتر سال 93 بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید