سفرهای دریایی به جزایر هرمزگان محدود شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تمامی سفرهای دریایی از بندرعباس به جزیره های قشم، هرمز، لارک به صورت رفت وبرگشت از چهارشنبه 28 خرداد تا روز آدینه 30 خرداد با محدودیت انجام می گردد.

سفرهای دریایی به جزایر هرمزگان محدود شد

به گزارش مجله نایس پاتوق آنلاین به نقل از ایرنا، الله مراد عفیفی پور چهارشنبه 28 خرداد با اعلام این خبر به رسانه ها اضافه نمود: با توجه به تصمیم اتخاذشده در ستاد مدیریت مبارزه با ویروس کرونا در هرمزگان، تمامی خدمات در بنادر مسافری و رفت وآمدهای دریایی در روزهای پایانی هفته (28، 29 و 30) خردادماه به شکل محدود و از ساعت هشت صبح تا 18 بعدازظهر انجام می گردد.

وی بیان داشت: همچنین علاوه بر محدودیت در بنادر مسافری، حمل خودرو نیز از راستا (پهل) بندرخمیر به (لافت) قشم از امروز چهارشنبه تا روز آدینه در ساعت یادشده انجام می گردد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: تداوم محدودیت های سفر دریایی و حمل خودرو به جزایر استان از شنبه اول تیرماه منوط به تصمیم ستاد مبارزه با کرونای هرمزگان است.

عفیفی پور تأکید کرد: محدودیت تردد به جزایر هرمزگان برای حفظ سلامت هم وطنان و انجام اقدام های کنترلی، مراقبتی و بهداشتی در بنادر و شناورها صورت گرفته که انتظار می رود همگان با مدیریت زمان سفر و پرهیز از مراجعه به بنادر و شناورهای غیرمجازی که بدون ابتدایی ترین ملزومات ایمنی و بهداشتی هستند، سلامت خود را به خطر نیندازند.

کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می نمایند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتماً جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده نمایند.

ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1075

به "سفرهای دریایی به جزایر هرمزگان محدود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای دریایی به جزایر هرمزگان محدود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید