سعید تشکری و آریا عظیمی نژاد خادم الرضا شدند

به گزارش مجله نایس پاتوق، همزمان با دهه کرامت سعید تشکری و آریا عظیمی نژاد به عنوان خادمان فرهنگ رضوی معرفی شدند.

سعید تشکری و آریا عظیمی نژاد خادم الرضا شدند

به گزارش از ، همزمان با دهه کرامت رضوی سعید تشکری به عنوان خادم فرهنگ رضوی معرفی گردید.

سعید تشکری با بیان اینکه در کارنامه خود فیلم نامه نویسی و نمایش نامه نویسی به ثبت رسانده و کتاب های زیادی را در مورد امام مهربانی به رشته تحریر درآورده ،گفت: من نویسنده، فیلم نامه نویس و نمایشنامه نویس هستم، اما اصلی ترین چیزی که این ها را می تواند برای من خوشایند کند خادمی امام رضا (علیه السلام) است.

او اضافه کرد: بخشی از این خدمت در طول سال ها برای من داشتن کتاب هایی است که این کتاب ها برای مخاطبین ایجاد رغبت نموده تا به فضای صمیمانه رضوی ورود عاشقانه تری داشته باشیم.

این نویسنده کتاب های رضوی ادامه داد: برای کسی که فیلم نامه و نمایش نامه می نویسد شاید فضا فراهم تر باشد که اثر ادبیات فراوری کند، اما وقتی به این حوزه می رسیم هم باید شرایط مناسب باشد هم صاحب خانه بخواهد و هم این فرصت را با اعتماد سازی به دست بیاوری.

تشکری اعلام کرد: در طول دو دهه از زندگی ام ادبیات رضوی نوشته ام، در واقع ادبیات رضوی امکان ملی و جهانی شدن دارد.

او توضیح داد: بزرگترین اتفاق زندگی ام خادم الرضایی است و خدمت در آستان قدس رضوی در قالب نوشتن به زائر آقا بی نظیر است و وقتی می فهمند نوکر این خانه نویسنده کتاب های امام رضایی است انگار احساس امنیت می نمایند.

همچنین آریا عظیمی نژاد همزمان با دهه کرامت به همت بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) به عنوان خادم فرهنگ رضوی معرفی و در برنامه چراغانی شبکه 3 با حضور مدیرعامل انجمن موسیقی ایران از وی تجلیل شد.

او سال های گذشته قطعه معروف آمدم ای شاه پناهم بده با صدای استاد کریم خوانی را آهنگ سازی نموده است.

عظیمی نژاد در مورد معروف ترین ملودی خود یعنی قطعه آمده ام اعلام کرد: کارکرد قطعه آمده ام دو وجه داشت وجهی که به عظیمی نژاد مربوط بود و بخشی که به کریم خانی خواننده این آهنگ مربوط می شد. برای آقای کریم خانی کاملا بیرونی بود، اما من قبل از خلق این اثر نوع نگاهم متفاوت بود و فهمیدم بُعد گمشده خودم است که دنبالشم می گردم.

او توضیح داد: در واقع آن بخش معنوی گمشده خودم است که گفتنش سخت است، اما در مجموع بعد از ساختن این اثر اینقدر از ناحیه حضرت رضا (علیه السلام) عنایت و توجه گرفتم آنقدر روشن و شفاف و ملموس و واقعی بود که برایم از هرچیزی ارزشمندتر است.

این هنرمند تاکید نمود: خیلی جا ها با آدم هایی آشنا شدم که راه غلط را می رفتند، اما با شنیدن این قطعه جهت درست را رفتند.

عظیمی نژاد اظهار کرد: زمانی که به حج رفته بودم میان آن همه جمعیت آدم گمنامی بودم. خیلی ها را می دیدم که در کنار مسجد الحرام ایستاده اند و آمده ام را گوش می دهند در آن لحظه جز این که خدا را شکر کنم کار دیگری نمی توانستم انجام بدهم.

این آهنگ ساز مطرح کشورمان گفت: من به عنوان خالق اثر موسیقی دنبال این هستم که آهنگم همه جا پخش، دیده و شنیده گردد. خیلی از آدم ها از راه دور با شنیدن این آهنگ زیارت می نمایند. در حال حاضر احترامی که مردم به من می گذارند را از جانب و لطف آقا می دانم.

/ ف.غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1066

به "سعید تشکری و آریا عظیمی نژاد خادم الرضا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعید تشکری و آریا عظیمی نژاد خادم الرضا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید