رفع تعلیق از کارت بازرگانی 700 صادرکننده

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرنگاران : رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت : کارت بازرگانی 700 صادرکننده که به تعهدات ارزی بعد از سال 98 خود عمل کردند، رفع تعلیق شد.

رفع تعلیق از کارت بازرگانی 700 صادرکننده

به گزارش خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، حمید زادبوم رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه کارت بازرگانی هیچ یک از صادرکنندگان تولیدی تعلیق نشد اضافه نمود: کارت بازرگانی حدود 2 هزار صادرکننده غیر تولیدی که کمتر از 30 درصد، ایفای تعهد ارزی برای بعد از سال 98 داشتند تعلیق شد که از این میزان حدود 700 نفر ایفای تعهد کردند و در نتیجه آن، کارت بازرگانی آن ها از تعلیق خارج شد.

وی بیان نمود: این دسته از صادرکنندگان، تعهد ارزی خود را با واردات در مقابل صادرات رفع کردند یعنی با ارز حاصل از صادرات، از فهرست 1000 گانه تعیین شده اقدام به واردات کردند که از این 1000 قلم بیش از 600 قلم مربوط به مواد اولیه کارخانجات و بقیه مربوط به مواد مورد نیاز حوزه جهاد کشاورزی بوده است.

زادبوم گفت: از 2000 کارت بازرگانی تعلیق شده، همچنان 1300 صاحب کارت بازرگانی، به تعهد ارزی بعد از سال 98 خود عمل نکردند که تا زمان رفع تعهد ارزی، کارت بازرگانی آنان همچنان تعلیق خواهد بود.

وی با اشاره به آسیب شناسی اجرا شده در خصوص فرایند صدور و تمدید کارت های بازرگانی و مسائل پیش رو، گفت: با اصلاحات اجرا شده با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مسائل موجود به حداقل رسیده و انتظار می رود با تمهیدات در نظر گرفته شده فرآیند صدور و تمدید کارت های بازرگانی با دقت بیشتری انجام شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1405

به "رفع تعلیق از کارت بازرگانی 700 صادرکننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع تعلیق از کارت بازرگانی 700 صادرکننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید