راهکار پورشه برای کاهش آلایندگی خودروها و حفظ محیط زیست

به گزارش مجله نایس پاتوق، شرکت خودروسازی پورشه با راه اندازی یک پروژه جدید در آمریکا قصد دارد به خنثی سازی آلایندگی خودروها و حفاظت از محیط زیست بپردازد.

راهکار پورشه برای کاهش آلایندگی خودروها و حفظ محیط زیست

به گزارش مجله نایس پاتوق، شرکت خودروسازی پورشه آلمان که بدون شک یکی از بزرگترین و پیروز ترین خودروسازان بین المللی به شمار می رود، به تازگی پروژه جدیدی را راه اندازی کرده است تا مالکان و صاحبان خودروهای پورشه با ثبت نام در وب سایت این شرکت میزان مسافت طی شده در یک سال و میانگین مصرف سوخت خود را وارد کنند که البته این ارقام برای مدل های مختلف پورشه متفاوت خواهد بود. به طور مثال، صاحب خودروی پورشه کاین مدل 2019 با میانگین مصرف سوخت 11.2 لیتر در هر 100 کیلومتر و کارکرد 16 هزار و 93 کیلومتر در سال به خنثی سازی 4.62 تن دی اکسید کربن نیاز مند خواهد بود که در این صورت، وب سایت مربوطه به صاحبان خودرو چهار طرح و راه چاره پیشنهادی مختلف توصیه می کند. به عنوان مثال، کاربران قادر خواهند بود با پرداخت 88 دلار در نجات جنگلهای زیمباوه سهیم شوند. طرح های دیگر نیز به نجات جنگل های مکزیک، ویتنام و آلاسکا با قیمت های مختلف که تا سقف 129 دلار پیشنهاد می شود، در این وب سایت وجود دارد.

به گفته شرکت خودروسازی پورشه این طرح و پروژه با همکاری سازمان South Pole سوئیسی که یک دهه در تامین منابع مالی برای خنثی کردن گازهای آلاینده همچون دی اکسید کربن و حفاظت از محیط زیست و فعالیت های مستمر و مداومی داشته و آوازه خوبی را برای خود به ثبت رسانده، اجرا شده است تا به صاحبان خودروهایی که در قبال کم کاری برای حفاظت از محیط زیست و آلایندگی خودروهای خود احساس گناه می کنند، امکان کمک به حفاظت از زمین و جنگل های در حال نابودی را می دهد و بدین ترتیب سهم آنها را در این زمینه ایفا می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 260

به "راهکار پورشه برای کاهش آلایندگی خودروها و حفظ محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکار پورشه برای کاهش آلایندگی خودروها و حفظ محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید