دانشگاهی که محلول ضدعفونی کننده و ماسک نانویی تولید می کند

به گزارش مجله نایس پاتوق، دانشگاه ایالتی لوزون مرکزی در پاسخ به تقاضای بازار، با استفاده از نانوذرات، اقدام به تولید مواد ضدعفونی کننده کرده است.

دانشگاهی که محلول ضدعفونی کننده و ماسک نانویی تولید می کند

به گزارش گروه فناوری مجله نایس پاتوق، پژوهشگران دانشگاه ایالتی لوزون مرکزی (CLSU) با استفاده از فناوری نانو، محلول ضدعفونی کننده دست ساختند. این گروه در پاسخ به نیاز موجود در بازار برای مواد ضدعفونی کننده اقدام به تولید این محصول کردند. در حال حاضر به دلیل وقوع بیماری کرونا در جهان، تقاضا برای مواد ضدعفونی کننده به شدت افزایش یافته است.

ژاوی مونسریت از محققان این پروژه می گوید: الکل و مواد ضدعفونی کننده ای که ما ساخته ایم حاوی نانوذراتی است که با عصاره زردچوبه ترکیب شده اند. در این پروژه، مواد از نانوذرات اکسیدروی به عنوان جزء نانویی استفاده شده است که این ترکیب می تواند آنفولانزای H 1 N 1 و ویروس های سارس را که هر دو از خانواده کرونا ویروس هستند، از بین ببرد. استفاده از این ترکیب می تواند برای جلوگیری از انتشار ویروس کووید 19 نیز موثر باشد.

وی می افزاید: برای ادامه تولید زیست اتانول، همان طور که این دانشگاه برای تولید الکل تقویت شده با نانو، این تیم تحقیقاتی به پنج تا هفت روز تخمیر در هفته نیاز دارد. از این رو با مراکز مختلفی همکاری مشترک آغاز شد. این مراکز مخمر و زیست مواد مورد نیاز را از تامین کنندگان مختلف دریافت می کنند و به این مواد دسترسی کافی دارند.

این گروه علاوه بر تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده، با استفاده از الیاف نانو اقدام به تولید ماسک هایی با قابلیت شستشو کردند.

وی می افزاید: این تلاش ها واقعا خدمات محور هستند، به طوری که هدف این است که به خط مقدم مقابله با ویروس کرونا نظیر پرسنل بخش سلامت کمک شود. این کار با تولید الکل، ماسک و مواد ضدعفونی کننده انجام می شود. این ابزار ها به عنوان سلاحی برای مقابله با ویروس کووید 19 هستند.

ادگار اوردن، مدیر CLSU در بیانیه ای بر اهمیت ارائه راه حل هایی برای مقابله با ویروس کووید 19 تاکید داشت. وی همچنین از تجاری سازی نهایی این الکل تقویت شده با نانومواد و همچنین ماسک صورت حمایت کرد تا به بازار وارد شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 946

به "دانشگاهی که محلول ضدعفونی کننده و ماسک نانویی تولید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاهی که محلول ضدعفونی کننده و ماسک نانویی تولید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید