خبرنگاران 6 معدن مهم در خراسان رضوی به مزایده گذاشته می گردد

به گزارش مجله نایس پاتوق، مشهد- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استانداری خراسان رضوی گفت: 6 معدن این استان که از صاحبان آن سلب صلاحیت شده است به مزایده عمومی گذاشته می گردد.

خبرنگاران 6 معدن مهم در خراسان رضوی به مزایده گذاشته می گردد

علی رسولیان عصر دوشنبه بعد از نشست کارگروه ماده 24 مکرر قانون معادن در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: این 6 معدن شامل سه معدن سنگ آهن در منطقه سنگان شهرستان خواف، دو معدن سنگ آهن در نیشابور و یک معدن مرمریت در شهرستان تربت حیدریه است.

وی ادامه داد: این معادن از مجموع 400 معدنی است که مشکلاتی در بهره برداری با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری دارند و در آینده به مزایده گذاشته خواهند شد.

معاون استانداری خراسان رضوی گفت: شرط بهره برداری از این معادن داشتن برنامه تعیین استخراج از سوی بهره بردار و داشتن پروانه بهره برداری قبلی از سازمان صنعت، معدن و تجارت است و بهره بردار باید طرح زیست محیطی به منظور بهره برداری صحیح و اصولی از معدن ارایه دهد.

وی اضافه کرد: در زمینه آنومالی سنگ آهن مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز مقرر شد گزارش کارشناسی تهیه و تصمیم گیری درباره آن در نشست بعدی این کارگروه انجام گیرد.

رسولیان ادامه داد: در خصوص معدن مس تکنار بردسکن هم مقرر شد گروه کارشناسی از آن معدن بازدید و با مدنظر قرار دادن نقطه نظرات کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و کارشناسان متخصص معرفی شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، گزارش کارشناسی ارایه و در کمیسیون ماده 24 مکرر قانون معادن استان مطرح گردد.

تعداد پروانه بهره برداری معدنی معتبر در خراسان رضوی 914 فقره با ذخیره 2.77 میلیارد تن و استخراج اسمی 39.6 میلیون تن با سرمایه گذاری 109 هزار و 72 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 10 هزار و 336 نفر است.

46 نوع ماده معدنی در خراسان رضوی وجود دارد که عمده مواد شناخته شده در کشور را شامل می گردد. مواد فلزی شامل سنگ آهن، منگنز، طلا، کرومیت و مس و مواد غیرفلزی شامل خاک صنعتی، سلیس، کائولن، زغال سنگ، مصالح ساختمانی و سنگ های تزیینی عمده معادن استان خراسان رضوی را تشکیل می دهند.

ماده 24 مکرر قانون معادن به موضوع حل اختلاف بین دستگاه های اجرایی در موضوع بهره برداری از معدن می پردازد.

براساس این ماده قانونی اعضای هیات حل اختلاف شامل استاندار یا معاون ذیربط به عنوان رییس هیات، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیر هیات، یک نفرکارشناس خبره معدن با معرفی سازمان نظام مهندسی معدن استان، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، نماینده دستگاه مورد اعتراض، یک نفر از بهره برداران با تجربه و متخصص در امور معدنی با انتخاب خانه معدن استان و در صورت نبود خانه معدن در استان، با انتخاب خانه معدن کشور، یک نفر حقوقدان آشنا به مسایل معدنی با انتخاب و معرفی رییس دادگستری استان می باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1183

به "خبرنگاران 6 معدن مهم در خراسان رضوی به مزایده گذاشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 6 معدن مهم در خراسان رضوی به مزایده گذاشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید