خبرنگاران فتح الله زاده: واعظ آشتیانی در سال 80 گیر نموده است

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل سابق استقلال گفت: به نظرم امیررضا واعظ آشتیانی در سال 1380 گیر نموده و جلوتر نیامده است. او حرفی خلاف واقع در خصوص مالکیت کمپ مرحوم حجازی می زند.

خبرنگاران فتح الله زاده: واعظ آشتیانی در سال 80 گیر نموده است

علی فتح الله زاده امروز (دوشنبه) در برنامه تلویزیونی در انتهای الوند نسبت به اظهارات واعظ آشتیانی مبنی بر ابهام در مالکیت زمین کمپ ناصر حجازی واکنش نشان داد و اسنادی را در این برنامه رونمایی کرد.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: متاسفانه آشتیانی آدرس غلط می دهد و سپس به ما منتسب می کد. به نظرم صحبت هایی که می کنیم باید براساس ادله و مدارک باشد. وی سال هاست می گوید نمی توانستیم این زمین را به باشگاه بدهیم چرا که باشگاه دولتی است و حتی می گویند هیچکسی از وزارتخانه جواب من را نداده است؟ در پاسخ باید بگویم همه آمده و جواب داده اند؛ به خاطر دارم امیررضا خادم معاون اسبق حقوقی پارلمانی وزارت ورزش اعلام نموده بود در این که زمین متعلق به باشگاه استقلال دارد شکی نیست؛ بقیه دوستان نیز همین حرف را زدند. خداوند حجت الله خطیب را رحمت نمایند که در تلویزیون گفت این زمین را من به باشگاه استقلال دادم. در حقیقت، در ابتدا زمین را به پرسپولیس داده بودند اما آنان برای تحویل نیامدند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، واعظ آشتیانی گفت که این زمین به صورت اجاره ای در اختیار باشگاه ها قرار می گیرد؛ در این مورد باید بگویم که ایشان اخیرا گفته این زمین به صورت اعیانی برای استقلال است؛ بگذارید سند زمین شهری را به شما نشان بدهم. این سند می گوید زمین واگذار شده است. حتی پول زمین را هم از محل تبصره ای که دولت برایش در نظر گرفته بود، پرداخت کردند. بنابراین استقلال زمین را خریده است.

فتح الله زاده توضیح داد: به نظرم واعظ آشتیانی در سال 1380 گیر نموده و جلوتر نیامده است. در پاسخ به اظهارات وی که در یکی از خبرگزاری ها منتشر شد، باید بگویم که سال 1377به مدت 3 سال این زمین را به صورت اجاره ای دریافت کردیم تا بتوانیم حداقل هایی را در آن فراهم کنیم. برای مثال زمین شهری می گوید برای این که زمینی را تصاحب کنید باید کارهایی روی آن انجام دهید؛ مثلا باید دیوار بکشید، زمین فوتبال درست کنید، دروازه بگذارید، 6 دستشویی درست کنید و ... برهمین اساس به مدت 3 سال با تربیت بدنی قرارداد بستیم تا این حداقل ها فراهم گردد. خاطرم هست در آن موقع دیوارهای بتن آرمه در تهران وجود نداشت و من رفتم آن را از سمنان خریدم و آوردم. این کارها قبل از 3 سال انجام شد و بنابراین تعهد خود را کامل انجام دادیم.

وی تاکید نمود: در ادامه رییس وقت سازمان تربیت بدنی ما را به زمین شهری معرفی کرد و گفت که باشگاه استقلال کارهایش را انجام داده و زمین را به نام آنان بزنید. برهمین اساس، زمین شهری جلسه ای را برگزار می نماید که صورت جلسه آن با حضور رییس وقت سازمان تربیت بدنی، رییس زمین شهری و سایر مسوولان امضا می گردد. آنان ما را به منطقه 10 معرفی می نمایند تا ادامه طرح را انجام دهیم اینجاست که زمین به ما واگذار می گردد. آقای آشتیانی اتفاقات تا سال 1379 را روایت می نماید و خبری از بعد از آن ندارد. اگر به زعم ایشان قرارداد ما در سال 1379 ملغی شده است، چرا در سال 1386 قرارداد تمدید شده است؟ در آن موقع قرارداد تمام شده بود و می خواستند زمین را از ما بگیرند، تعهد دادم که این زمین را به کسی واگذار نکردیم و فعالیت عمرانی مرتبط را انجام می دهیم؛ اجازه بدهید که قرارداد را تمدید کنیم که این اجازه را به ما دادند. بنده نامه وزیر وقت را آورده ام که نوشته است، اگر این کارها را انجام دهید قابل قبول است. بنابراین با اسناد اثبات می کنم که اعیانی نیست و زمین است. ایشان هم باید با اسناد حرف بزند.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال ادامه داد: در ادامه مذاکرات خود را با زمین شهری انجام دادم؛ اگر این زمین متعلق به ما نبود چرا مذاکره کردم؟ متاسفانه مدیران مکرر عوض می شوند و کار رها می گردد. اسناد آقای واعظ تنها تا سال 1380 است. من نامه ای را به شما نشان می دهم که خطاب به رییس زمین شهری است. در پاسخ این نامه آمده است که اگر سرانجام کار ارائه دهید، با شما همکاری خواهیم کرد. این زشت است که ایشان حرفی خلاف واقع می زند. علاوه بر این اگر ایشان می گوید باشگاه استقلال دولتی است یعنی اساسنامه را نخوانده است. در اولین بند اساسنامه آمده است که باشگاه استقلال یک موسسه غیرانتفاعی است بنابراین دولتی نیست و می توانست آن زمین را بگیرد. در حقیقت در آن موقع که ما زمین را گرفتیم غیرانتفاعی بوده و به همین دلیل توانستیم زمین را بگیریم.

وی در پاسخ به بخش دیگر صحبت های واعظ آشتیانی مبنی بر خرید زمینی برای روزنامه استقلال جوان در استان گیلان، گفت: آقای واعظ در برنامه شما پرسید که ایشان با کدام مجوز آن زمین ها را خرید که حالا می خواهد بفروشد؟ اولا اگر شما بخواهید از منابع اعتباری باشگاه چیزی بردارید و بخرید باید مجوز بگیرید. وقتی از منابع باشگاه چیزی برنداشتم و از جیب شخصی خودم هزینه کردم، باید از شما مجوز بگیرم؟ دوما ایشان حوصله خواندن اساسنامه ندارد. اساسنامه می گوید انجام هرگونه معامله از اختیارات مدیرعامل است. بنابراین اجازه دارد که آن کار را انجام دهد. به همین دلیل است که می گویم این زمین ها به صورت قانونی گرفته شده و ایشان به من اتهام غلط زده است و می خواهم از او شکایت کنم. من در سال آخر حدود 17 میلیارد و 600 میلیون درآمد در باشگاه استقلال داشتم و هزینه ها در حدود 24 میلیارد بود. باید نصف این رقم را وارد باشگاه می کردم که معادل 12 میلیارد تومان است در حالی که من بالای 17 میلیارد برای باشگاه درآمدزایی داشتم. به عبارت دیگر سودآوری داشتم. بگذارید در سرانجام این بحث حرفی را بزنم؛ فرض کنید که حرف ایشان درست است و زمین به صورت اعیانی برای باشگاه است؛ من 20 سال این زمین را گرفتم و در اختیار باشگاه گذاشتم؛ اگر سالی 3 میلیارد حساب کنید، حدود 60 میلیارد آورده داشتم. آیا کار بدی کردم؟ چرا زحمت آدم را بی اجر می کنید؟

فتح الله زاده در سرانجام صحبت های خود در واکنش به نامه دیروز بازیکنان استقلال خطاب به وزیر ورزش گفت: وقتی آمدم و دیدم که شرایط این شکلی است و از طرفی کرونا هم گرفتم و دکتر گفت که باید 25 روز استراحت کنید، دیدم که باشگاه استقلال آسیب می بیند. به نظرم نباید بگذاریم که بچه ها چنین کاری نمایند. البته نمی خواهم بگویم که چرا این کار را کردند. آنان هم چهار ماه است که هیچ پولی نگرفتند. باید مدیران باشگاه و بچه ها دست به دست هم بدهند که از این شرایط خارج شویم. آقای سعادتمند نیز باید به قول خود عمل کند و 10 درصد از پول بچه ها را پرداخت که آنان نیز با انرژی بیشتری تمرین نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 973

به "خبرنگاران فتح الله زاده: واعظ آشتیانی در سال 80 گیر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فتح الله زاده: واعظ آشتیانی در سال 80 گیر نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید