حجی زواره: پتانسیل تکواندو ایران کسب دو سهمیه المپیک بود، باید استارت 2024 را از قهرمانی آسیا بزنیم

به گزارش مجله نایس پاتوق، کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو ایران بر این باور است که پتانسیل فعلی تکواندو کشورمان کسب دو سهمیه المپیک 2020 توکیو است، نه بیشتر.

حجی زواره: پتانسیل تکواندو ایران کسب دو سهمیه المپیک بود، باید استارت 2024 را از قهرمانی آسیا بزنیم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

مسعود حجی زواره در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عدم کسب سهمیه المپیک توسط سجاد مردانی گفت: با توجه به اینکه در جریان شرایط آمادگی جسمانی و روحی مردانی نبودم، نمی توانم تحلیل دقیقی داشته باشم و کادرفنی تیم ملی تکواندو بهتر می تواند در این خصوص صحبت کند، اما اگر مردانی مقداری باهوش تر بود و فعل خواستن را بهتر صرف می کرد، پیروز به کسب سهمیه المپیک می شد. کسب سهمیه دو المپیک خوب است، اما توقع داشتیم سه سهمیه بگیریم.

قهرمان سابق تکواندو دنیا توضیح داد: در حال حاضر باید تمام کوشش ما روی پیروزیت دو ملی پوش المپیکی کشورمان باشد و آنها نیز تمام فکر و ذکر خود را به پیروزیت در توکیو اختصاص دهند. المپیک میدان بزرگ و سختی است و امیدوارم با کسب نتایج خوب و درخشش در این مسابقات دل مردم را شاد کنیم.

وی در مورد کسب دو سهمیه المپیک گفت: پتانسیل حال حاضر تکواندو ایران همین است. نگرانی شخصی من مربوط به بعد از المپیک توکیو است که دیگر کسی را نداریم که در رویدادهای گرندپری حاضر و پیروز به کسب مدال گردد. شرایط تکواندو ایران بعد از المپیک 2020 خیلی سخت خواهد بود و امیدوارم فدراسیون با دید باز برنامه ریزی بهتری برای آینده داشته باشد. قرار نیست تکواندو بعد از المپیک توکیو تمام گردد. بعد از من و مهدی خدابخشی مدت ها است که در وزن 80- کیلوگرم تکواندوکاری نداریم.

حجی زواره با اشاره به احتیاج تشکیل تیم امید در تکواندو ایران گفت: فدراسیون تکواندو باید مانند سال 2008 مجددا تیم امید را تشکیل بدهد. در آن مقطع فدراسیون تیم امید را در اختیار بیژن مقانلو قرار داد و این تیم جدا از تیم المپیک به تمرین پرداخت. من، فرزاد عبداللهی، رضا نادریان، حسین تاجیک و خیلی بازیکنان دیگر استارت کار خود را در آن تیم با مقانلو زدیم و پس از مدتی به تیم بزرگسالان اضافه شدیم.

وی گفت: در آن سال تیم امید در مسابقه انتخابی با تیم بزرگسالان شرکت کرد و 6 نفر به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شدند. پشتوانه سازی آن تیم امید تا سال 2017 در تیم بزرگسالان ادامه داشت و تا 8 سال نتیجه تشکیل آن تیم را دیدیم. میان بازیکنی که از رده نوجوانان به رده بزرگسالان اضافه می گردد، خیلی فاصله است. باید فدراسیون تکواندو برای مسابقات قهرمانی آسیا در اسفندماه، تیم امید را با کادرفنی مجزا تشکیل دهد و به این مسابقات اعزام کند.

قهرمان بازی های آسیایی اینچئون تاکید نمود: باید استارت کار برای المپیک 2024 پاریس از رقابت های قهرمانی آسیا 2020 در لبنان زده گردد. دو ملی پوش المپیکی ما بازیکنان بسیار خوبی هستند و امید زیادی داریم که این نفرات در المپیک پیروز به کسب مدال شوند. هر کمکی از دست هر کسی بر بیاید باید انجام دهد تا این دو بازیکن پیروز به کسب نتیجه شوند، چرا که آبروی تکواندو ایران آبروی همه ما است، اما نگرانی من بعد از المپیک است. مسابقات قهرمانی آسیا لبنان بهترین فرصت برای تشکیل تیم ملی آینده خواهد بود.

حجی زواره اعلام کرد: تکواندو ایران مربیان بسیاری خوبی دارد که می توانیم از آنها استفاده کنیم. فدراسیون باید از بیژن مقانلو استفاده کند. مقانلو بدون شک یکی از بهترین مربیان دنیا است که زحمات زیادی را برای تکواندو ایران کشیده است. او از سال 2013 تا 2016 همه افتخارات ممکن را برای تکواندو ایران کسب کرد و المپیک ریو نیز تنها یک اتفاق بود. نباید کسی مثل مقانلو را هیچ وقت کنار بگذاریم. تکواندو ایران سیر صعودی خوبی داشته و باید یک نفر این جهت را ادامه بدهد که به نظر من آن فرد می تواند مقانلو باشد.

وی در پاسخ به این سوال که مقانلو حاضر به قبول راهنمایی تیم امید خواهد شد، گفت: اگر قرارداد بلند مدت و 4 ساله با مقانلو بسته گردد قطعا با تیم ملی همکاری خواهد نمود. حاضرم بنویسم و امضا کنم که مقانلو نه تنها می تواند نتایج گذشته را تکرار کند بلکه توانایی پیروزیت در المپیک 2024 را دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 662

به "حجی زواره: پتانسیل تکواندو ایران کسب دو سهمیه المپیک بود، باید استارت 2024 را از قهرمانی آسیا بزنیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "حجی زواره: پتانسیل تکواندو ایران کسب دو سهمیه المپیک بود، باید استارت 2024 را از قهرمانی آسیا بزنیم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجی زواره: پتانسیل تکواندو ایران کسب دو سهمیه المپیک بود، باید استارت 2024 را از قهرمانی آسیا بزنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید