مجتبی عابدینی: کاروان المپیک حتما روی مدال شمشیربازی حساب کند

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با ایستادن در رده پنجم رنکینگ جهانی گام بلندی برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو برداشته است. این تیم اما برای قطعی کردن این سهمیه باید در سه رویداد باقی مانده دیگر از مجموع رویدادهای پیش بینی شده فدراسیون جهانی برای توزیع امتیاز و سهمیه المپیکی، شرکت کند.

مجتبی عابدینی: کاروان المپیک حتما روی مدال شمشیربازی حساب کند

جام دنیای لهستان (اول تا سوم اسفندماه - ورشو)، جام دنیای ایتالیا (15 تا 17 اسفندماه - پادووا) و جام دنیای مجارستان (اول تا سوم فروردین ماه - بوداپست) رویدادهایی هستند که ملی پوشان شمشیربازی اسلحه سابر باید در آنها حضور داشته باشند.

به همین منظور آنها پیگیر تمرینات آماده سازی خود هستند. مجتبی عابدینی می گوید این تمرینات فعلا با انجام بدنسازی دنبال می گردد اما از اواسط دی ماه وارد تمرینات تخصصی می شویم.

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در مصاحبه با خبرنگاران با ابراز رضایت از شرایط خود و هم تیمی هایش گفت: به واسطه نتایج تاثیرگذاری که تا به امروز در رقابت های گزینشی گرفتیم شرایط مان برای کسب سهمیه المپیک خیلی خوب است، به همین دلیل دغدغه ای نداریم جز اینکه آمادگی خود را حفظ کنیم و بتوانیم سهمیه ای که فعلا و بر اساس رنکینگ دنیای در اختیار داریم، صد درصد کنیم.

وی با اشاره به جام دنیای مصر که حدود یک ماه پیش برگزار گردید و اینکه بعضی نتایج آن معادلات ایران را به هم زد، توضیح داد: ما طبق برنامه خودمان پیش رفتیم اما چینی ها غافلگیرمان کردند. آنها با شکست تیم هایی مانند آمریکا و فرانسه وارد جمع هشت تیم برتر شدند با این حال بازهم 42 امتیاز با ایران فاصله دارند. البته شمشیربازان چین خیلی با قدرت پیگیر اردوها و تمرینات شان هستند اما اینکه بتوانند در جریان سه رویداد باقی مانده این اختلاف امتیاز را به صفر برسانند یا حتی از ما پیشی بگیرند به اما و اگرهای زیادی بستگی دارد و در کل برای شان سخت است.

عابدینی در این رابطه ادامه داد: اگر در هر سه جام دنیای باقی مانده که امتیاز آن برای کسب سهمیه المپیک محاسبه می گردد، تیم چین بتواند جزو سه تیم برتر شده و صاحب مدال گردد و در همان رقابت ها ایران 16 - 15 گردد، ما سهمیه نمی گیریم اما اگر فقط در دو مسابقه از سه جام دنیای پیش رو ایران بتواند وارد هشت تیم برتر گردد و حتی اگر چینی ها هم در همان رقابت تا این مرحله بالا بیایند، سهمیه از آن ما خواهد بود.

این ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر ایران تاکید نمود: به همین دلیل است که می گویم چینی ها برای پیشی دریافت از ما کار خیلی سختی دارند. ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و دنیا که امتیازش ضریب 2 داشت، پیروز به شکست چین شد. همین مسئله یک پوئن بزرگ برای ما است. با همه اینها با تمام قدرت رقابت های آینده را برگزار می کنیم تا جای هیچ اما و اگری برای کسب سهمیه باقی نگذاریم. در کل اما خطر جدی کسب سهمیه ما را تهدید نمی کند.

وی برای پاسخ به این پرسش که چقدر به مدال آوری در توکیو امید دارید؟ به پیشینه خود و شمشیربازی ایران در بازی های المپیک اشاره نمود و گفت: برای المپیک 2012 لندن و پس از چند دهه شمشیربازی ایران توسط من صاحب سهمیه شد. تعداد سهمیه ها برای المپیک 2016 ریو دو برابر شد و حالا برای المپیک 2020 توکیو، علاوه بر اینکه به دنبال کسب سهمیه تیمی - برای نخستین بار - و افزایش شمشیربازان اعزامی هستیم، به نتیجه هم حتما و قطعا فکر می کنیم.

عابدینی اعلام کرد: شانس شمشیربازی ایران برای مدال المپیک توکیو هم در بخش انفرادی است و هم بخش تیمی؛ در خصوص اینکه این مدال به چه رنگی باشد نمی توانم پیش بینی دقیقی داشته باشم اما کاروان ورزش ایران حتما روی مدال شمشیربازی حساب کند.

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی تاکید نمود: البته این مهم منوط به حمایت لازم از شمشیربازی و ادامه آن تا زمان بازی های المپیک است. ما ملی پوشان که تمرینات خود را دنبال می کنیم اما اگر دغدغه ای باشد قطعا نتیجه لازم را از تمرینات نمی گیرم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 637

به "مجتبی عابدینی: کاروان المپیک حتما روی مدال شمشیربازی حساب کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتبی عابدینی: کاروان المپیک حتما روی مدال شمشیربازی حساب کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید