توقیف خودروی اهدایی شورای شهر به یک ملی پوش ، نیروی انتظامی با مالک آمد و سوئیچ ماشین را گرفت

به گزارش مجله نایس پاتوق، خودرویی از طرف شورای شهر مشهد به یک عضو تیم ملی پاراتنیس اهدا شده بود از طرف مالک خودرو توقیف شد.

توقیف خودروی اهدایی شورای شهر به یک ملی پوش ، نیروی انتظامی با مالک آمد و سوئیچ ماشین را گرفت

به گزارش خبرنگاران، آذرماه سال گذشته مهرداد محمدپور، عضو تیم ملی پاراتنیس روی میز در اینستاگرام خود از سارقیده شدن خودرو شخصی اش اطلاع داد و دلنوشته ای خطاب به سارق خودروش نوشت که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت. پس از آن افراد زیادی برای یاری به او اقدام کردند، یکی از این افراد هاشم دائمی، عضو شورای شهر بود که به وسیله یک خیر خودرویی را به آقای محمدپور اهدا کرد. قرار بود سند به نام وی زده گردد اما پس از گذشت یک سال از این موضوع اقدامی انجام نشد و پنجشنبه هفته گذشته صاحب اصلی سند ماشین را توقیف کرد.

مهرداد محمدپور، بازیکن تیم ملی پاراتنیس روی میز رفتیم و در این رابطه گفت: در آذر ماه سال گذشته خودروی من را از جلوی درب منزل سارقیدند، من عکس خودرو را داخل فضای مجازی گذاشتم تا اگر مردم آن را در خیابان مشاهده کردند اطلاع دهند.

رضا صادقی و پرویز پرستویی هم پیش قدم شدند

او افزود: بعد 2 هفته لاشه خودرو پیدا شد، من عکس آن را در اینستاگرام گذاشتم و دلنوشته ای برای سارق خودرو نوشتم با این مضمون که اسنپ کار می کردم، این خودرو وسیله رزق و روزی من بود، برای اردوی تیم ملی ویلچر ندارم و… . مردم واکنش نشان دادند، پرویز پرستویی و رضا صادقی استوری کردند. آقای شهلا، کمپینی ایجاد کرد که در 15 ساعت مبلغی جمع آوری شد و در حال افزایش بود تا برای من خودرو تهیه نمایند که از طرف دفتر آقای دائمی با من تماس گرفتند که قصد داریم به خانه شما بیاییم. با گروه فیلمبرداری به منزل ما آمدند و بیان نمودند هدیه ناقابلی از طرف ما به شما اهدا خواهد شد.

محمدپور ادامه داد: ابتدا بیان نمودند پراید صفر است اما زمانی که برای تحویل گرفتن خودرو به درب منزل رفتیم عذرخواهی نموده و گفتند ما فکر کردیم خودرو صفر بوده اما مدل سال 95 است. آقای دائمی عکس گرفتند و فیلمبرداری هم انجام شد. در نهایت شماره آقای جعفری را به من دادند و بیان نمودند فردا پیگیری کنید تا سند را به نام شما بزنند. زمانی که از چگونگی خرید خودرو پرسیدم آقای دائمی گفتند مبلغ خرید خودرو به وسیله دوستان خیر ظرف 24 ساعت جمع شده است. پس از آن سند زدن خودرو مدام به تاخیر افتاد. بعد از گذشت یک سال، ماه گذشته صاحب سند به من پیغام داد که خودرو را تحویل دهم چون آن را به عنوان امانت به آقای دائمی دادند و ایشان هم خودرو را به من امانت دادند که من گفتم سوئیچ آن را به خود آقای دائمی تحویل می دهم.

این بازیکن تیم ملی پاراتنیس روی میز بیان نمود: در این یک ماه هر یک روز در میان پیاده یا با هزینه اسنپ به شورای شهر می رفتم و موضوع را پیگیری می کردم. آقای دائمی به علت مسائلی که برایشان پیش آمده تنها دوشنبه ها در شورا حضور داشتند و من می توانستم یک دقیقه با ایشان صحبت کنم، تلفن هم جواب نمی دادند. در این دیدارها مدام می گفتند 2 روز دیگر سند زده می گردد. دوشنبه هفته گذشته آقای دائمی گفتند آن فرد پیشنهاد داده که کاری را برایش انجام دهیم و ما انجام ندادیم.

او اظهار داشت: پس از این ماجرا پنجشنبه ساعت 11 شب نیروی انتظامی به درب منزل ما مراجعه کردند و سوئیچ را خواستند که من باز هم گفتم فقط به آقای دائمی تحویل می دهم. بعد از آن با جرثقیل تماس گرفتند و خودرو را به پارکینگ انتقال دادند. من هم فیلم را گرفتم و داخل اینستاگرام گذاشتم. در حال حاضر خودرو در پارکینگ است تا کارهای قانونی انجام گردد. تنها بیمه خودرو به نام من است و فیلم آقای دائمی را دارم که ادعا کردند خودرو به عنوان هدیه تحویل داده شده و خبرهایی که اعلام شده بود این خودرو به وسیله خیرین خریداری و به من اهدا شده است.

توضیحات عضو شورای شهر

در ادامه هاشم دائمی، عضو شورای شهر مشهد بیان کرد: سال گذشته آقای مهرداد محمدپور بیان کردند خودروی ایشان به سرقت رفته که پس از آن بعضی افراد کوشش کردند اقداماتی را برای یاری انجام دهند، ما نیز در فضای مجازی بیان کردیم هر کس توانایی یاری دارد اعلام آمادگی کند. بعضی مبالغی دادند. بعلاوه شخصی به ما مراجعه و بیان کرد حاضر است مشکل ایشان را حل نماید.

او افزود: این فرد در شورای شهر پرونده مفتوح داشت، بنابراین در زمان مراجعه بیان نمودم اگر می خواهید موضوع پرونده خودتان را به این کار خیر گره بزنید بدانید که این دو موضوع فرق دارد و اگر نیت خیر دارید ورود پیدا کنید وگرنه انتظار نداشته باشید که پرونده شما رسیدگی گردد. این فرد بیان نمود که نیت خیر دارد؛ بنابراین هماهنگی هایی انجام و خودروی پراید تهیه شد. پس از آن ما به همراه این فرد، چند نفر از دوستان و رسانه شورا خودرو را تحویل دادیم و قرار شد سند زده گردد.

دائمی افزود: پس از این ماجرا این فرد مراجعاتی داشت مبنی بر اینکه پرونده وی پیگیری گردد که من بیان نمودم این موضوع رویه قانونی خود را دارد و کمیسیون های مختلف باید نظر دهند، اگر با تغییر کاربری زمین شما موافقت شد اطلاع می دهیم، این موضوع به کار خیر شما ارتباطی ندارد. ما کمیسیون های مختلف برگزار کردیم و نظر این بود که کاربری زراعی زمین این فرد باید باقی بماند. پس از آن این فرد از به نام زدن سند سرباز زد و در نهایت خودرو را توقیف کرد.

این عضو شورای شهر مشهد گفت: آقای محمدپور 15 روز پیش مراجعه کردند و پدرشان نیز به شورای شهر آمدند که من بیان نمودم کاری که باید را انجام دادم. شخصی در لباس خیر به تعهد خود عمل ننموده و از من نیز انتظار دارد کاری خلاف قانون انجام دهم، حتی در مقطعی به من پیشنهاد 5 میلیارد رشوه دادند و من نپذیرفتم. من به آقای محمدپور گفتم حاضر نیستم به ضرر بیت المال کاری را انجام دهم که در رسانه ها بازتاب خوبی داشته باشد، من در پی این فضاها نیستم و نمی توانم بیت المال را زیر پا بگذارم که شما به خودرو خود برسید، هرچقدر می خواهید برای اجبار من در رسانه ها شانتاژ کنید.

او ادامه داد: من حتی پیشنهاد کردم از شخصی که هبه نموده شکایت نمایند، من و همراهانم شهادت می دهیم اما آقای محمدپور مصلحت دانستند موضوع را رسانه ای نمایند تا فشار بیاورند که ما مجبور شویم از راه دیگری ورود پیدا کنیم. من نمی توانم در این زمینه برای خوش آمدن ایشان کاری انجام دهم که به نفع بیت المال نیست. 100 سال دیگر هم بگذرد این کار را انجام نمی دهم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2170

به "توقیف خودروی اهدایی شورای شهر به یک ملی پوش ، نیروی انتظامی با مالک آمد و سوئیچ ماشین را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف خودروی اهدایی شورای شهر به یک ملی پوش ، نیروی انتظامی با مالک آمد و سوئیچ ماشین را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید