تعداد دقیق پایگاه های نظامی آمریکا در خارج این کشور چقدر است؟

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرنگاران نوشت: کارشناسان مسائل نظامی از کنگره خواستند تعداد دقیق پایگاه های آمریکا در خارج از این کشور را اعلام کند.

تعداد دقیق پایگاه های نظامی آمریکا در خارج این کشور چقدر است؟

به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، گروهی از کارشناسان مسائل نظامی از کنگره آمریکا خواسته اند تعداد پایگاه های آمریکا در خارج از این کشور را منتشر کند.

بر اساس این گزارش، آن ها در نامه خود اطلاعاتی را که اخیرا از سوی پنتاگون اعلام شده است را محدود و ناکامل توصیف کردند. در این نامه آمده است: گزارش سالانه پنتاگون در ارتباط با پایگاه های آمریکایی سبب ارائه برخی اطلاعات در ارتباط با تعداد و ابعاد این سایت ها در خارج از کشور می شود. اما درباره ده ها پایگاهی که در سراسر جهان وجود دارد اطلاعاتی ارائه نشده است و شامل اطلاعاتی ناقص یا ناکامل می شود. شمار زیادی در این باره مظنون هستند که پنتاگون تعداد درست این تأسیسات در خارج از کشور را نمی داند.

آن رایت افسر بازنشسته ارتش آمریکا و از امضاکنندگان این نامه در گفت وگو با راشاتودی گفت: من 29 سال در ارتش آمریکا حضور داشتم و فکر می کنم بسیار مهم است که شهروندان آمریکایی باید بدانند ما چه تعداد پایگاه داریم، این پایگاه ها در کجا واقع شده اند و این که این پایگاه ها چه هزینه هایی را روی دست ما می گذارند. بیشتر آمریکایی نمی دانند ما بیش از 800 پایگاه در حال حاضر داریم و ما پایگاه های جدیدی داریم که در آفریقا ایجاد شده اند.

او همچنین افزود: شمار کمی از کشورها هستند که در خارج از خاک خود پایگاه دارند. انگلیس، فرانسه، روسیه، چین پایگاه هایی در خارج از خاک خود دارند، اما این آمریکاست که شمار بسیار زیادی پایگاه در خارج دارد.

او در ارتباط با رقم واقعی که برای اداره این پایگاه ها هزینه می شود، گفت: فکر می کنم رقم 20 میلیارد دلاری که در سال از آن برای اداره این پایگاه ها یاد می شود نصف رقم واقعی است. شاید تا 50 میلیارد دلار برای اداره این پایگاه ها هزینه شود. این رقمی است که آمریکا از آن برای استقرار، تجهیز و آموزش و انجام عملیات نظامی استفاده می کند. ما همچنان تعداد بسیاری زیادی پایگاه در آلمان و ژاپن و کره جنوبی داریم، اما شمار زیادی از مردم نمی دانند ما پایگاه های زیادی در شرق اروپا در مرز با روسیه داریم. در حقیقت، رزمایش های نظامی که آمریکا در شرق اروپا و در منطقه اسکاندیناوری برگزار می کند دلیل نگرانی ما امضای این نامه محسوب می شود.

وی تاکید کرد: ما باید از این موضوع اطلاع داشته باشیم که نیروهای نظامی ما در کجاها مستقر شده اند. ما متعجب می شویم زمانی که می شنویم مردان و زنان ما در ارتش در مکان هایی کشته می شوند که ما حتی نمی دانیم در آنجا تأسیسات نظامی داریم.

مقامات آمریکایی می گویند این کشور 800 سایت نظامی در 70 تا 80 کشور در جهان دارد، اما امضاکنندگان این نامه می گویند این رقم دقیقی نیست و باید شفافیت بیشتری در ارتباط با تعداد پایگاه های آمریکایی در خارج از این کشور وجود داشته باشد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 304

به "تعداد دقیق پایگاه های نظامی آمریکا در خارج این کشور چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد دقیق پایگاه های نظامی آمریکا در خارج این کشور چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید