بازی آخر فرشته ها

به گزارش مجله نایس پاتوق، هفته قبل بود که دانیال نواصری کودک سه ساله اهل کوت عبدا... در جوی فاضلاب روباز محله خود افتاد و جان باخت. جویی که اگر نبود یا حداقل درپوش مناسبی داشت، دانیال زنده می ماند و بازی های بچگانه اش را ادامه می داد.

بازی آخر فرشته ها

این اولین و آخرین حادثه نیست که برای بچه ها رخ می دهد و متاسفانه زمینه تکرار اتفاقات مشابه آن وجود دارد.حوادثی که بازی های بچگانه شان را باغمی بزرگ برای والدین شان رقم می زند. این هفته سراغ حوادثی رفتیم که شادی بچگانه را تلخ کردند.

سقوط به داخل کانال آب

مردادماه امسال خبر سقوط یک کودک چهارساله درون کانال آبکمک کشاورزی در ری به آتش نشانی اعلام شد. آتش نشانان برای کمک به علی داخل کانال رفته و جست وجو را شروع کردند.

اطلاعات اولیه نشان می داد در نزدیکی منطقه مسکونی، کانال آبی برای آبکمک زمین های کشاورزی واقع شده است و پسربچه هنگام عبور از کنار این کانال درون آن افتاده است. آتش نشانان در سه نقطه کارگاه مهار ایجاد کردند و ساعتی بعد جسد بی جان علی در نزدیکی قیامدشت از آب گرفته شد. آب، جسد کودک را از ری تا قیامدشت با خود برده بود.

سرقت مرگبار دریچه فاضلاب

11دی امسال سقوط یک کودک سه ساله به چاه فاضلاب در فلاورجان به آتش نشانی این شهر اعلام شد. با حضور آتش نشانان تعیین شد سارقان درپوش فاضلاب را سرقت کرده اند و پسربچه سه ساله هنگام عبور از کوچه درون چاه 6متری افتاده است، ساعتی بعد پیکر نیمه جان کودک با تلاش فراوان از چاه فاضلاب خارج شد اما به علت شدت جراحات جانش را از دست داد.

سقوط از بالکن

30 اردیبهشت امسال زنی هراسان با اورژانس تبریز تماس گرفت و از سقوط فرزندش از ارتفاع خبر داد. مادر کودک در حالی که بی تابی می کرد به نیروهای اورژانس گفت فرزندم در بالکن خانه مشغول بازی بود اما با سروصدای همسایه متوجه شدم فرزندم سقوط کرده و به خیابان افتاده است.

نیروهای اورژانس وقتی باحال وخیم کودک 10ساله روبه رو شدند عملیات احیا را شروع کردند و او را به بیمارستان رساندند. ساعتی بعد کودک به علت شدت جراحات جانش را از دست داد.

همسایه های کودک در مورد سقوط او گفتند او مشغول بازی در بالکن خانه شان بود که ناگهان به لبه بالکن آمد و با از دست دادن تعادلش سقوط کرد و جان باخت.

پایان پرواز در رودخانه

در حادثه ای دیگر هواپیما باعث سقوط مرگبار کودکی در رودخانه کن شد. فروردین1384 هواپیمای ساها که از کیش به تهران پرواز کرده بود برای نشستن در فرودگاه مهرآباد آماده می شد، همه چیز برای فرود آماده بود و هواپیما روی باند فرود آمد. هنوز هواپیما در باند بود که سیستم ترمزش از کار افتاد، هرلحظه هواپیما با سرعت به ته باند نزدیک می شد و تلاش خلبان فایده ای نداشت.

هواپیما به انتهای باند رسید و خلبان برای سقوط نکردن به داخل رودخانه کن آن را به سمت یک تپه منحرف کرد اما پس از برخورد با تپه، هواپیمای بویینگ داخل رودخانه افتاد. یکی از علل این حادثه تخریب پل روی رودخانه به علت سیل اعلام شد. در این حادثه سه نفر ازجمله آرین چهارساله جانشان را از دست دادند. جسد این کودک درون رودخانه افتاد و هیچ وقت پیدا نشد.

تفریح ابدی

از چابهار راه افتادند تا برای دیدن دختر خانواده به نیکشهر بروند، پسرها خشنود بودند که خواهرشان را می بینند.

نزدیک نیکشهر به اصرار بچه ها، پدر تصمیم گرفت در منطقه دینارکلگ کنار رودخانه استراحت کنند. دختر خانواده هم وقتی فهمید خانواده اش به آنجا رفته اند همراه همسر و پسر چهارساله اش به استقبال شان رفت. بچه ها در آب بازی می کردند و پدر و داماد مشغول درست کردن کباب بودند اما دقایقی بعد متوجه غیبت بچه ها در آب شدند.

تراژدی شروع شد و با حضور امدادگران هلال احمر، جسد عماد 11ساله، امیرحسین هشت ساله، امیرمحمد شش ساله و عماد چهارساله از آب بیرون آورده شدند.

چهار کودک جان خود را از دست دادند تا تفریح تابستانی به عزایی ابدی تبدیل شود. پدر 45ساله که داغ سه فرزند و یک نوه اش را دیده، می گوید: باگذشت چند ماه از حادثه نه حال همسرم خوب است و نه دخترم، هنوز بی تابی می کنند. دخترم فقط پارسای چهارساله را داشت و هنوز بی تاب پسرش است. من 16سالگی ازدواج کردم و تعدادی دیگر فرزند دارم اما مرگ سه پسر و نوه ام باعث شد در 45سالگی تمام موهایم سفید شود و داغ سه فرزند و یک نوه برایم همیشه تازه باشد.

اسکله قاتل

18شهریور امسال نگهبان اسکله خورشهابی بوشهر مشغول رنگ زدن تیر برق شد. دو فرزند 10 و پنج ساله اش هم در نزدیکی پدر در ساحل مشغول بازی بودند. فاطمه و علی اصغر به هم آب می پاشیدند و صدای خنده شان اسکله را پرکرده بود.

چند دقیقه بعد پدر متوجه شد هیچ صدایی از بچه ها نمی آید. نگران به لب ساحل رفت اما اثری از دختر و پسرش نبود. هرچه آنها را صدا زد، کسی جواب نمی داد. ساعتی بعد جسد دو کودک مرد نگهبان روی آب آمد. با کمک گروه های امدادی اجساد از آب بیرون آمد ولی فاطمه و علی اصغر دیگر نفس نمی کشیدند. مرد نگهبان که فقط همین دو فرزند را داشت و به تومور مغزی مبتلاست در مورد حادثه می گوید مشغول کار بودم که متوجه شدم بچه هام در ساحل نیستند. فاطمه و علی اصغر به درون آب رفته و در چاله ای که برای شست وشوی لنج ها ایجادشده بود، افتادند و جانشان را از دست دادند.

محمد غمخوار - ضمیمه تپش روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1491

به "بازی آخر فرشته ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی آخر فرشته ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید