افتتاح پایگاه یگان حفاظتی عبد الخان

به گزارش مجله نایس پاتوق، سیدحکمت موسوی، مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان بیان نمود: این پایگاه یگان حفاظت زیر نظر پایگاه شوش و استان و به فرماندهی یگان حفاظت سرهنگ متناوی فعالیت خود را آغاز می نماید.

افتتاح پایگاه یگان حفاظتی عبد الخان

وی اضافه نمود: سرکشی از محوطه های تاریخی مثل بیت مشحوت، شهر تاریخی مگرنات و محدوده زیگورات چغازنبیل تا دشت آزادگان به صورت شبانه روزی از وظایف این پایگاه خواهد بود.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان در ادامه شرح داد: بیشتر دغدغه ما محوطه تاریخی بیت مشحوت بود که در 10 سال اخیر مورد تعرض قرار گرفته و در چند ماه اخیر کوشش بر این بوده که حفاری های غیرمجاز متوقف شوند که با پیگیری های مورد نظر این حفاری ها متوقف شدند.

موسوی در ادامه گفت: در چند سال اخیر تعرض به محوطه های تاریخی زیاد شده بود که امید می رود با استقرارِ نیروهای یگان حفاظت در شهر بخش شاوور این مسئله کنترل گردد.

وی یادآور شد: در این پایگاه یگان حفاظت از نیروهای محلی برای این پایگاه در بخش شاوور استفاده شده است که شورای شهر، شهردار الوان و نماینده شوش به این مسئله رسیدگی داشتند و مردم نیز حمایت کردند.

مهر نوشت، محوطه تاریخی مگرنات، بقاع سادات و محوطه شهر اسلامی مگرنات که به تازگی مورد تعرضِ حفاران غیرمجاز قرار گرفته بود، باعث ایجاد نگرانی میان دوستداران میراث فرهنگی شده بود که در این راستا افتتاح این پایگاه یگان حفاظت می تواند در بهبود شرایط موجود در این محوطه های تاریخی یاری کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1241

به "افتتاح پایگاه یگان حفاظتی عبد الخان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح پایگاه یگان حفاظتی عبد الخان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید