اجرای سنت مذهبی قربانی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج

به گزارش مجله نایس پاتوق، مراسم مذهبی قربانی گوسفند به منظور دفع بلایا و یاری به نیازمندان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج برگزار گردید.

اجرای سنت مذهبی قربانی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران از کرج، ظهر امروز به همت هیئت رئیسه و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در اجرای سنت مذهبی و اسلامی اهدای قربانی و در راستای انجام فعالیت های فرهنگی و مذهبی در جامعه، مراسم ذبح قربانی در این واحد دانشگاهی برگزار و نذورات حاصل بین نیازمندان تقسیم شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در این مراسم با تأکید بر اعتماد و توکلی قلبی به ذات رحمان و رحیم خداوند متعال و صبر بر مصائب و مسائل اظهار کرد: بخشی از مرحله کمال معنوی هر انسان زمانی تعیین می گردد که باید آموخته ها و اعتقادات خود را در بزنگاه های زندگی به بوته آزمایش گذاشته و خدای سبحان را منشأ همه امور عالم هستی بدانیم.

محمدحسن برهانی فر با بیان اینکه در الطاف الهی هیچ چیزی شر محسوب نمی گردد، بلایای وارده به زندگی انسان را بخشی از مراحل رشد و تعالی روحی وی و رحمت هایی پنهان بیان کرد و گفت: در چنین شرایطی انسان به ضعف، ناتوانی و کوچکی خود در برابر خداوند عظیم بیشتر پی برده و با تفکر و تأمل می تواند نقاط ضعف زندگی خود را کشف نموده و با اصلاح بعضی نقایص و اشتباهات در راستا درست الهی حرکت کند.

وی با تأکید بر لزوم تزکیه نفس در همه مراحل زندگی به ویژه زمان بروز مسائل اضافه کرد: مسائلی از قبیل انسان دوستی، یاری به همنوع، ایثار و فداکاری که امروزه در جامعه اسلامی ایران رونق یافته از برکات چنین بزنگاه هایی در زندگی انسان است.

4121/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 933

به "اجرای سنت مذهبی قربانی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای سنت مذهبی قربانی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید