آمریکا بر حمایت از رهبر معارضان ونزوئلا تأکید کرد

به گزارش مجله نایس پاتوق، یک مقام ارشد دولت آمریکا بر حمایت واشنگتن از رهبر معارضان دولت ونزوئلا تأکید کرد.

آمریکا بر حمایت از رهبر معارضان ونزوئلا تأکید کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله نایس پاتوق، یکی از مقامات دولت آمریکا روز سه شنبه گفت این کشور کماکان از خوان گوایدو رئیس جمهور خود خوانده ونزوئلا حمایت می کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز الیوت آبرامز نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا گفت که دولت ایالات متحده حمایت از خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا را ادامه میدهد. این مقام آمریکایی همچنین گفت که انتظار دارد کشورهای دیگر نیز به حمایت از گوایدو به عنوان رئیس جمهور این کشور بعد از شروع انتخابات سراسری در ونزوئلا که قرار است 6 دسامبر (یکشنبه 16 آذر) برگزار شود، ادامه دهند.

الیوت آبرامز با حضور در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تاکید کرد که واشنگتن انتخابات سراسری در ونزوئلا را به رسمیت نمیشناسد. وی همچنین از رایزنیها با حدود 60 کشور برای تداوم حمایت از خوان گوایدو خبر داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چندی قبل در یک مصاحبه با تکرار مداخله در امور داخلی ونزوئلا، رئیس جمهور خودخوانده این کشور را رئیس جمهور منتخب این کشور توصیف کرد. وی که در مصاحبه با شبکه اسپانیولی زبان وابسته به ان بی سی صحبت می کرد، همچنین گفت: در رابطه با ونزوئلا یک اتفاق حادث خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

دولت ترامپ در ماههای گذشته برای فشار وارد کردن به دولت قانونینیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا و قطع صادرات نفتی این کشور، تحریمهایی را بر بخشهای اقتصادی، تجاری و حمل و نقل از جمله خطوط کشتیرانی ونزوئلا اعمال کرده است. مقام های آمریکایی در محافل خصوصی می گویند شکست دولت آمریکا در براندازی نیکلاس مادورو به عاملی برای سرخوردگی کاخ سفید منجر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1118

به "آمریکا بر حمایت از رهبر معارضان ونزوئلا تأکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بر حمایت از رهبر معارضان ونزوئلا تأکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید