آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، آمریکا از ایران و چین پیشی گرفت ، فوتی های ایران در 24 ساعت گذشته

به گزارش مجله نایس پاتوق، عبور شمار قربانیان بیماری کووید 19 در سراسر دنیا از مرز 23 هزار نفر و تهدید بی سابقه ناشی از گسترش این بیماری همه گیر سبب شده تا بسیاری از کشورها بر شدت محدودیت ها و تدابیر پیشگیرانه برای مهار ویروس کرونا بیفزایند.

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، آمریکا از ایران و چین پیشی گرفت ، فوتی های ایران در 24 ساعت گذشته

به گزارش خبرنگاران، شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در ایران به 2234 نفر رسید. بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران 157 نفر طی 24 گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 جان خود را از دست دادند. این در حالی است که تعداد مبتلایان در ایران به بیش از 29 هزار نفر رسیده است.

یورونیوز آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا در دنیا تا روز پنجشنبه 7 فروردین 1399/ 26 مارس 2020 میلادی را منتشر نموده که در این گزارش می خوانید.

  • آمریکا با 82 هزار فرد مبتلا از چین، ایتالیا، فرانسه و ایران پیشی گرفت

داده های دانشگاه جان هاپکینز در آمریکا نشان می دهد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور از هزار نفر فراتر رفته و به رقم 1177 نفر رسیده است.

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات، شمار مبتلایان به این ویروس در آمریکا نیز به بیش از 82 هزار نفر رسیده است تا آمریکا به لحاظ شمار افراد مبتلا به ویروس، از چین که خاستگاه ویروس مرگبار کروناست. همچنین از کشورهایی همچون ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، و ایران-که بیشتر از دیگر کشورها با ویروس کرونا دست به گریبان هستند- پیشی گیرد. ایالت نیویورک به کانون شیوع نوع جدید ویروس کرونا در آمریکا تبدیل شده است. تا به امروز 280 نفر در این ایالت جان خود را به دنبال ابتلا به بیماری کووید 19 از دست داده اند.

  • آخرین آمار فرانسه، بریتانیا و ایتالیا

در شبانه روز گذشته آمار مبتلایان به کووید 19 در چهار کشور ایتالیا، اسپانیا، آلمان و آمریکا بیش از هزار نفر بود. با مرگ 365 تن دیگر در فرانسه، آمار کل جان باختگان کووید 19 از شروع شیوع این بیماری در این کشور به هزار و 696 نفر رسید. بر اساس آخرین آمار رسمی تا به امروز 29 هزار و 155 نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده اند.

آمار قربانیان کرونا در بریتانیا نیز در شبانه روز گذشته همچنان سیر صعودی داشته است. شمار جان باختگان کرونا در بریتانیا امروز از مرز 500 نفر گذشت و به 578 نفر رسید. با ابتلای 2 هزار و 129 تن دیگر در 24 گذشته شمار موارد ابتلا نیز در این کشور از 10 هزار نفر فراتر رفت و به 11 هزار 658 نفر رسید.

در همین مدت در ایتالیا با مرگ 662 تن دیگر از مبتلایان، شمارجان باختگان در این کشور به 8 هزار و 165 تن رسید.

  • شمار مبتلایان در دنیا از نیم میلیون نفر گذشت

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا از مرز نیم میلیون نفر فراتر رفت و تا عصر پنجشنبه به وقت اروپا در مجموع به 503 هزار و 274 نفر رسید. چین با مجموع 81 هزار و 285 نفر بیشترین مبتلایان کرونا در دنیا را دارد و ایتالیا با 80 هزار و 539 نفر در رده بعدی است.

  • شمار جان باختگان در اسپانیا به بیش از چهار هزار نفر رسید

مقامات اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کردند که 498 نفر طی 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 در اسپانیا به 4 هزار و 145 نفر رسید. شمار مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در اسپانیا نیز به 56 هزار و 197 نفر رسیده است.

  • تعداد مبتلایان در قاره اروپا به 250 هزار نفر رسید

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در قاره اروپا روز پنجشنبه از 250 هزار نفر فراتر رفت. این در حالی است که بنا به اعلام سازمان دنیای بهداشت 85 درصد از موارد جدید ابتلا به این ویروس در اروپا یا آمریکا ثبت می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 880

به "آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، آمریکا از ایران و چین پیشی گرفت ، فوتی های ایران در 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، آمریکا از ایران و چین پیشی گرفت ، فوتی های ایران در 24 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید