کارت های ملی تا کی اعتبار دارد؟

به گزارش مجله نایس پاتوق، اعتبار کارت های هوشمند ملی که تاریخ اعتبار آن ها تا انتها 1403 و قبل از آن بوده است تا انتها سال 1405 تمدید می گردد.

کارت های ملی تا کی اعتبار دارد؟

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: اعتبار آن دسته از کارت های هوشمند ملی که تاریخ اعتبار آن ها تا آخر سال 1403 و قبل از آن است تا انتها سال 1405 تمدید شد.

طبق گزارش سازمان ثبت احوال کشور، هاشم کارگر در بخشنامه ای اظهار داشت: با توجه به اینکه صدور کارت های هوشمند ملی به صورت فراگیر از سال 1393 شروع و تاریخ اعتبار آن هفت سال در نظر گرفته شده بود، اکنون تاریخ انقضا و انتها اعتبار بعضی از آن ها فرا رسیده است.

وی ادامه داد: بنا به آنالیز های اجرا شده و در نظر گرفتن همه موارد تصمیم به تمدید اعتبار این کارت ها گرفته شد؛ بنابراین اعتبار کارت های هوشمند ملی که تاریخ اعتبار آن ها تا انتها 1403 و قبل از آن بوده است تا انتها سال 1405 تمدید می گردد.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه همه هموطنان می توانند تا سال 1405 از این کارت ها استفاده نمایند، گفت: براساس آنالیز ها ضروری دیدیم تا به طور کلی نسبت به کارت های هوشمند ملی از هر لحاظ مطالعات جدیدی انجام گردد که این امر یکی از مهم ترین دلایل تمدید این کارت ها است.

به گزارش ایرنا، کارت هوشمند ملی با هدف تسهیل فرآیند شناسایی، تصدیق هویت و حفظ امنیت اطلاعات فردی هر شهروند برای ورود به فضای مجازی، مبادله خدمات الکترونیکی و استفاده در مجامع اداری ارائه شده و دارای تراشه الکترونیکی است که اطلاعات هویتی شهروندان از جمله اطلاعات شناسنامه ای، عکس، اثر انگشت، کد پستی و کلید انجام امضای دیجیتال را به صورت امن و محافظت شده در حافظه خود ذخیره دارد.

با توجه به مسائل فنی و امنیت خاص و خدماتی که در فضای الکترونیکی برای این کارت در نظر گرفته شده، بعلاوه با توجه به کاربرد های مختلف آن می توان، گفت کارت هوشمند ملی مهمترین سند برای احراز هویت است و دستگاه های مختلف با ارتباط با پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال می توانند برای خدمات مورد نظر خود احراز هویت افراد را انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1402 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2213

به "کارت های ملی تا کی اعتبار دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت های ملی تا کی اعتبار دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید