پنجشنبه بازار صنایع دستی یاسوج افتتاح شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، پنج شنبه بازار صنایع دستی یاسوج با حضور معاون مالی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و همچنین تعدادی از هنرمندان صنایع دستی این استان افتتاح شد.

پنجشنبه بازار صنایع دستی یاسوج افتتاح شد

به گزارش مجله نایس پاتوق به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی معاون مالی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، در حاشیه این آئین گفت: پنجشنبه بازار شهر یاسوج زمینه ساز اشتغال زایی و درآمدزایی مطلوب برای هنرمندان صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

او اضافه نمود: ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان این مرزوبوم از سوی دولت به جد در دستور کار قرارگرفته است و در این زمینه تسهیلات مطلوبی برای راه اندازی کسب وکار به آن ها ارائه می گردد.

گوهرگانی اعلام کرد: پنجشنبه بازار یاسوج، می تواند هنر جوانان این استان را در حوزه صنایع دستی در سطح ملی به مردم معرفی کند.

محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: اهداف اصلی از برپایی این پنجشنبه بازار در شهر یاسوج ایجاد اشتغال، افزایش فراوری و معرفی فراوریات گوناگون هنرمندان صنایع دستی در مرکز استان است.

او اضافه نمود: پنجشنبه بازار می تواند زمینه بازار فروش فراوریات صنایع دستی هنرمندان را فراهم کند زیرا که بسیاری از فروشندگان این بازار هنرمندانی هستند که از تسهیلات اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی استفاده نموده اند.

پریسا راد معاون صنایع دستی گردشگری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین بابیان این که کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت بالایی در حوزه فراوریات صنایع دستی دارد، اضافه نمود: بازار هنری سبب می گردد تا فراوریات هنرمندان بهتر به بازار فروش عرضه گردد.

او گفت: تحقق شعار سال، یعنی رونق فراوری از اهداف برگزاری این بازار هنری است.

راد بیان کرد: این بازار، پنجشنبه هر هفته در یاسوج خیابان گلستان 10 برای عرضه فراوریات صنایع دستی برپا می گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 367

به "پنجشنبه بازار صنایع دستی یاسوج افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجشنبه بازار صنایع دستی یاسوج افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید