هدف میز ملی گردشگری روستایی تبدیل روستاهای مستعد به مقاصد گردشگری است

به گزارش مجله نایس پاتوق، ایلنا/ براساس سخنان معاون گردشگری کشور، هدف میز ملی گردشگری روستایی تبدیل روستاهای مستعد به مقاصد گردشگری است.

هدف میز ملی گردشگری روستایی تبدیل روستاهای مستعد به مقاصد گردشگری است

علی اصغر شالبافیان با حضور در جمع اعضای میز گردشگری روستایی متشکل از دستگاه های دولتی، بخش خصوصی و ادارات کل استانی که در محل معاونت گردشگری تشکیل شد، با تشریح اهمیت حضور در رقابت بین المللی انتخاب روستاهای جهانی که هر ساله به وسیله سازمان گردشگری ملل متحد UN-Tourism برگزار می گردد، این بستر را فرصتی ویژه برای معرفی روستاهای کشورمان در عرصه جهانی اعلام و گزارشی از آخرین اقدامات حضور در نشست های بین المللی مربوطه در کشور اسپانیا را ارائه کرد.

او بعلاوه علیرغم اهمیت این موضوع، رسالت اصلی فعالیت میز ملی گردشگری روستایی را توجه به توانمندی ها و ظرفیت های متنوع روستاهای گردشگری کشور و تبدیل آنها به مقاصد گردشگری مطرح نمود در حالیکه کمترین آسیب محیط زیستی، اجتماعی و فرهنگی را به همراه داشته باشند.

شالبافیان در ادامه با اشاره به اینکه روستاهای کشورمان از ظرفیت های متعددی برخوردار هستند اما هنوز به جاذبه تبدیل نشده و تجاری سازی نشده اند، موضوع توجه به تامین نیازهای سخت افزاری از جمله زیرساخت ها و نرم افزاری شامل محصول سازی، محتواسازی در فضای مجازی و نیز تبدیل به مقاصد تازه را مطرح نمود.

معاون گردشگری بعلاوه یکی از ویژگی های تبدیل شدن به محصول گردشگری را در معرض دید قرار گرفتن مطرح نمود. از این رو علت معرفی ظرفیت های روستا در فضای مجازی منطبق با شاخص های بین المللی سازمان گردشگری ملل متحد UN-Tourism می تواند گامی مهم به سوی ایجاد رقابت برای محتواسازی روستاهای کشور و تبدیل آنها به مقاصد محصول محور و برندینگ به شمار آید.

شالبافیان فرصت گردهمایی جمع حاضر در میز گردشگری روستایی را امکانی ویژه برای آگاهی از روند انتخاب روستاهای جهانی، تبادل تجربیات و نحوه توجه به نقاط قوت روستاها مطرح نمود.

منبع: همگردی
انتشار: 3 تیر 1403 بروزرسانی: 3 تیر 1403 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2281

به "هدف میز ملی گردشگری روستایی تبدیل روستاهای مستعد به مقاصد گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف میز ملی گردشگری روستایی تبدیل روستاهای مستعد به مقاصد گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید