طراحی لباس ویژه برای بانوان ملی پوش شطرنج ایران

به گزارش مجله نایس پاتوق، حضور شطرنجبازان با پوشش رسمی مانند کت و شلوار طرحی است که فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) به دنبال اجرای آن برای مسابقات سطح اول مصوب در تقویم سالیانه خود است. این طرح در راستای حضور پُررنگ اسپانسر های مطرح در مسابقات عظیم شطرنج در برنامه فیده قرار گرفته است.

طراحی لباس ویژه برای بانوان ملی پوش شطرنج ایران

به همین دلیل و برای همراهی با فیده، فدراسیون شطرنج ایران طراحی پوششی ویژه برای بخش بانوان را در دستور کار خود قرار داده است تا از این پس ملی پوشان با لباس یکدست و رسمی در میادین مختلف شرکت داشته باشند.

شادی پریدر نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج با اعلام این خبر گفت: البته فدراسیون جهانی هیچ اجبار و دستورالعملی برای پوشش شطرنجبازان نداشته است، اما فدراسیون شطرنج صرفاً برای یکدست کردن پوشش بانوان با معیار های ارزشی و هنری، چنین اقدامی را در برنامه دارد.

او ادامه داد: قرار است لباس ویژه شطرنجبازان متناسبت با معیار ها و ارزش های ایرانی - اسلامی و همچنین با لحاظ کردن مقیاس های فدراسیون جهانی طراحی گردد به گونه ای که بانوان ملی پوش در عین حال که پوشش لازم را دارند، بتوانند با ظاهری زیبا و یکدست در میادین شرکت داشته باشند.

نایب رئیس فدراسیون شطرنج تاکید نمود: در طراحی این لباس توجه به شرایط رقابت شطرنج و اینکه بعضاً مسابقات ساعت ها به طول می انجامد، اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین طراحی لباس باید به گونه ای باشد که برای شطرنجباز و به تن داشتن آن در 7 - 6 ساعت آزاردهنده نباشد.

او با تاکید بر اینکه لباس طراحی شده باید مجوز وزارت ورزش را بگیرد، توضیح داد: در همین زمینه در نشست اخیری که با معاون بانوان وزارت ورزش داشتیم، صحبت هایی مطرح کردیم. البته فعلاً در مرحله طرح گیری برای لباس مورد نظر هستیم تا از میان آن ها و با اعمال نظر وزارت ورزش، گزینه نهایی را انتخاب کنیم.

پریدر در همین زمینه از طراحان کشور دعوت کرد تا طرح های پیشن های خود را در اختیار فدراسیون شطرنج قرار دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1006

به "طراحی لباس ویژه برای بانوان ملی پوش شطرنج ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی لباس ویژه برای بانوان ملی پوش شطرنج ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید