شورای امنیت خواهان آتش بس فوری در یمن شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، شورای امنیت سازمان ملل خواهان برقراری فوری آتش بس و توقف هر چه سریعتر درگیری ها در یمن در پی شیوع ویروس کرونا شد.

شورای امنیت خواهان آتش بس فوری در یمن شد

به گزارش گروه بین الملل مجله نایس پاتوق به نقل از روسیا الیوم، شورای امنیت سازمان ملل از طرف های درگیر در یمن خواست تا در پی شیوع ویروس کرونا، جنگ و درگیری را هر چه زودتر متوقف نمایند.

نماینده دائم جمهوری دومینیکن در سازمان ملل که کشورش در ماه جاری آوریل ریاست شورای امنیت را بر عهده دارد، به مجله نایس پاتوق گفت که اعضای شورای امنیت از درخواست آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل برای توقف فوری جنگ و درگیری در یمن حمایت کردند.

خوزه سینگر ویسینگر اضافه نمود: شورای امنیت نگران ادامه درگیری ها در یمن است و از طرف های درگیر خواسته که همه کوشش خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کار بگیرند.

وی با اشاره به اعلام آتش بس یک طرفه ائتلاف سعودی در یمن گفت که اعضای شورای امنیت از آن استقبال نموده و از حوثی ها (انصارالله) و دولت مستعفی یمن خواستند تا به شکل سازنده ای با پیشنهادات مارتین گریفتیس نماینده سازمان ملل در امور یمن تعامل نمایند.

شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه نشستی مجازی درباره یمن برگزار کرد. نماینده سازمان ملل در امور یمن در این نشست گفته که بسته پیشنهادی خود برای توقف جنگ و درگیری در یمن را تقدیم نمایندگان مذاکرات دو طرف درگیر نموده است.

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیات صنعاء در مذاکرات صلح یمن دیروز در گفت وگو با شبکه المسیره گفت که برای ایجاد صلح در یمن باید تصمیم صریح و شفافی برای توقف جنگ گرفته گردد.

رئیس هیات صنعاء در مذاکرات صلح یمن ادامه داد: مارتین گریفتیس نماینده سازمان ملل دو پیشنهاد به ما داده که هیچ کدام از آنها به مسایل اصلی مانند لغو محاصره و لزوم توقف جنگ قبل از مذاکره اشاره نشده است. ما خواهان پیشنهاداتی هستیم که در آن صراحتا به توقف حملات و لغو کامل محاصره اشاره شده باشد.

وی در انتها تاکید نمود که ائتلاف سعودی با اعلام آتش بس به دنبال انتها واقعی جنگ نیست، بلکه به دنبال وقت کشی به منظور ساماندهی اوضاع میدانی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 942

به "شورای امنیت خواهان آتش بس فوری در یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت خواهان آتش بس فوری در یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید