شبکه سازی ضامن حیات استارتاپ ها است، برگزاری 350 جلسه سرمایه گذاری در اینوتکس 2020

به گزارش مجله نایس پاتوق، معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس هدف اول و آخر نمایشگاه اینوتکس را شبکه سازی میان استارتاپ ها، سرمایه گذاران و همه بازیگران اکوسیستم نوآوری دانست و گفت: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا این هدف در سال جاری ضعیف شد که ما با برگزاری آنلاین این هدف را دنبال کردیم.

شبکه سازی ضامن حیات استارتاپ ها است، برگزاری 350 جلسه سرمایه گذاری در اینوتکس 2020

به گزارش خبرنگاران، مهندس اکبر قنبرپور امروز در مراسم آنلاین نمایشگاه اینوتکس که در پارک فناوری پردیس برگزار گشت، با اشاره به سوالی که از یکی از استارتاپ های بزرگ در این نمایشگاه پرسیده شد، اضافه نمود: در یکی از استیج ها از مدیر یکی از استارتاپ ها پرسیده شد که پس از 10 سال چه دستاوردی کسب کردید، گفت ما شبکه سازی کردیم و تعداد همکاران ما افزایش یافت.

وی شبکه سازی را ضامن حیات استارتاپ ها دانست و ادامه داد: اگر شبکه سازی صورت نگیرد، استارتاپ ها دچار مرگ فکری خواهند شد و رویدادهایی چون اینوتکس کمک می کند تا شبکه سازی ها صورت گیرد.

قنبرپور با اشاره به حضور 17 هزار نفر در نمایشگاه اینوتکس سال گذشته، خاطر نشان کرد: ایرانیان از گذشته افراد شبکه سازی بودند که این امر در برگزاری اعیاد و مراسم دینی و سنتی ما آشکار است و در رویدادهای فناورانه نیز علاوه بر آنکه با افراد و دیدگاه های جدید آشنا می شویم موجب به روز شدن داده هایمان خواهدشد.

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس با تاکید بر اینکه هدف اول و آخر نمایشگاه اینوتکس شبکه سازی است، یادآور شد: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا این نقش ضعیف شده است؛ از این رو ما با برگزاری آنلاین نهمین نمایشگاه اینوتکس سعی کردیم به این هدف نایل شویم.

رییس اینوتکس 2020 با ابراز تاسف از لغو و یا به تعویق افتادن نمایشگاه های مهم مانند الکامپ، اظهار کرد: ما در اینوتکس 2020 اصرار به برگزاری آن در این شرایط داشتیم و با حمایت مدیر پارک فناوری پردیس پیروز به برگزاری این نمایشگاه به صورت آنلاین شدیم. برگزاری آنلاین چنین رویدادهایی نیاز به جسارت دارد که در پارک این اعتماد به ما شد تا به سمت برگزاری مجازی این رویداد برویم.

قنبرپور با تاکید بر اینکه برای اینوتکس 2020 بهترین فضا را برای برگزاری نمایشگاه داشتیم، ادامه داد: به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به برگزاری این رویداد به صورت آنلاین کردیم و آمادگی داریم تا این تجربه را به سایر رویدادهای نوآوری منتقل کنیم.

در این رویداد همچنین علی دادرس، سرپرست بخش رویدادها و کارشناس دبیرخانه اینوتکس 2020 با بیان اینکه در این دوره از نمایشگاه 200 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در برگزاری آن نقش داشتند، یادآور شد: ما از زمان اقدام برای برگزاری آنلاین این نمایشگاه تا برگزاری آن 3 ماه فرصت داشتیم و برنامه ریزی برای برگزاری آنلاین آن صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در بخش کافه سرمایه 130 استارتاپ ثبت نام کردند، اظهار کرد: از این تعداد حضور 25 استارتاپ مورد تایید قرار گرفت که درخواست آنها برای 700 سرمایه گذار ارسال شد و در نهایت 350 جلسه آنلاین سرمایه گذاری برگزار گشت.

دادرس با بیان اینکه در این دوره از نمایشگاه اینوتکس 25 جلسه B2B میان استارتاپ ها با شرکت ها و مجموعه های بزرگتر برگزار گشت، اظهار کرد: علاوه بر آن 25 کلیپ از فناوری های به روز پخش شد، ضمن آنکه در بخش اینوجوان 250 دقیقه محتوای تخصصی ویژه نوجوانان و 90 دقیقه انیمیشن کسب و کار ارائه شد.

سرپرست بخش رویدادهای پارک فناوری پردیس با اشاره به حضور 65 سخنران در پنل های بخش استیج این رویداد، اضافه نمود: در بخش اینوتکس پیچ نیز 120 استارتاپ از 6 استان ثبت نام کردند که از این تعداد 12 تیم برتر به مرحله نهایی بر روی استیج ایده های خود را در برابر داوران ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1134

به "شبکه سازی ضامن حیات استارتاپ ها است، برگزاری 350 جلسه سرمایه گذاری در اینوتکس 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه سازی ضامن حیات استارتاپ ها است، برگزاری 350 جلسه سرمایه گذاری در اینوتکس 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید