سازمان ملل احترام به حق تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان در سودان را خواستار شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در سودان از نیروهای امنیتی این کشور خواست بالاترین درجه خویشتن داری را در پیش گرفته و به حق سودانی ها برای داشتن تجمع های مسالمت آمیز و آزادی بیان احترام بگذارند.

سازمان ملل احترام به حق تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان در سودان را خواستار شد

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، فولکر پرتز، کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل در سودان پس از آغاز تظاهرات سودانی ها در مخالفت با تصمیمات ارتش این کشور توییت کرد: با توجه به این تظاهرات، بار دیگر از نیروهای امنیتی سودان می خواهم بالاترین درجه خویشتن داری را در پیش گرفته و به حق سودانی ها برای داشتن تجمع های مسالمت آمیز و آزادی بیان احترام بگذارند، تظاهرکنندگان نیز باید اصل مسالمت آمیز بودن اعتراضات را رعایت کنند.

این اظهارات در پی کشته شدن 5 معترض و زخمی شدن دهها تن در تظاهرات میلیونی روز شنبه سودان ایراد شد.

همزمان با انتشار این توییت، برخی اتحادیه های صنفی و احزاب سیاسی سودان برای برپایی تظاهراتی گسترده در این کشور در محکومیت کنترل ارتش بر حاکمیت و درخواست برای ایجاد حاکمیت مدنی در این کشور فراخوان دادند.

این فراخوان ها در پی بیانیه عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان که از تشکیل یک شورای حاکمیتی به ریاست خودش پس از برکناری حاکمیت مدنی در اواخر اکتبر گذشته خبر داده بود، منتشر شدند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1859

به "سازمان ملل احترام به حق تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان در سودان را خواستار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل احترام به حق تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان در سودان را خواستار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید