روسیه: آمریکا به دنبال کودتا در ونزوئلاست

به گزارش مجله نایس پاتوق، نماینده روسیه در سازمان ملل می گوید واشنگتن در تلاش برای ایجاد یک کودتا در ونزوئلا است و چنین اقدامات تهدیدی بزرگ برای صلح جهان محسوب می شود.

روسیه: آمریکا به دنبال کودتا در ونزوئلاست

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، در نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که واشنگتن در تلاش برای ایجاد یک کودتا در ونزوئلا است و چنین اقدامات تهدیدی بزرگ برای صلح جهان محسوب می شود.

نبنزیا گفت: در واقع واشنگتن در برابر چشمان ما، بی وقفه و با نقض همه موازین حقوق بین الملل تلاش به ایجاد کودتا در این کشور می کند. وی همچنین افزود که این وضعیت باید به مفهوم تهدیدی برای ونزوئلا در نظر گرفته شود.

نمایده دائم روسیه در سازمان ملل متحده همچنین گفت: اگر چیزی تهدیدی برای جهان محسوب شود، آن اقدامات بی شرمانه و تهاجمی ایالات متحده و متحدانش با هدف سرنگون کردن رئیس جمهور قانونی ونزوئلا است.

خوان گوایدو رهبر مخالفان رئیس جمهور ونزوئلا و رئیس سابق مجلس ملی این کشور هفته گذشته خود را رئیس جمهوری موقت گفت.

مادورو این کار را کودتا نامیده و قطع مناسبات دیپلماتیک ونزوئلا با آمریکا را بیان کرد. پس از این، کشورهای آمریکا، کانادا، دانمارک، برزیل، آرژانتین، شیلی، کلمبیا و آلبانی و گرجستان را به عنوان رئیس جمهور تایید کردند.

اما، ایران روسیه، کوبا، مکزیک، ترکیه وتعدادی دیگر از کشورها از رئیس جمهور قانونی مادورو حمایت کردند. ارتش ونزوئلا از رئیس جمهوری قانونی این کشور نیکولاس مادورو پشتیبانی می کند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای، واشنگتن را به نادیده دریافت قوانین بین المللی متهم کرده و هشدار داد که دخالت نظامی خارجی در این کشور می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 580

به "روسیه: آمریکا به دنبال کودتا در ونزوئلاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا به دنبال کودتا در ونزوئلاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید