جاذبه شگفت انگیز چاه مارپیچی پرتغال

به گزارش مجله نایس پاتوق، در سینترا پرتغال، یک مجموعه کاخ و پارک مرموز، Quinta da Regaleira وجود دارد، که مشهور است در قلمرو آن یک برج عجیب وجود دارد که به اعماق زمین می رود. سیستم تونل های زیرزمینی، گالری ها و چاه ها با مرموزترین جامعه در همه زمان ها و مردم فراماسونر ها در ارتباط است.

جاذبه شگفت انگیز چاه مارپیچی پرتغال

همانطور که معین شد، در آنجا مدخل هایی به مرکز دنیا خلق شدند، که رمز و راز اصلی کاخ منجر به آن شد. چاه مارپیچ سینترا یا برج وارونه با عمق 27 متر، به نام چاه آغاز طبق افسانه ها، آیین های آغازین در چاه مارپیچ سینترا برگزار می شد.

سالانه، گردشگران زیادی به این قلعه اسرار آمیز می آیند

چاه آغاز در قلمرو مجموعه کاخ و پارک Quinta da Regaleira (سینترا، پرتغال) واقع شده است.

شهر کوچک پرتغالی سینترا مدت هاست که محل استراحت مورد علاقه پادشاهان و پناهگاه مخفی ماسون ها محسوب می شود. با ظهور ماسون ها، این شهر بسیار محبوب شده است؛ و یک نقطه عطف نو در تاریخ یکی از بارورترین مکان های پرتغال در سال 1892 آغاز شد، زمانی که آنتونیو آگوست کاروالیو مونتیرو، یک کارآفرین، میلیونر، نیکوکار و فراماسونر، تصمیم گرفت مزرعه تازه خریداری شده Quinta da Regaleira را به یک کاخ و مجموعه پارک تبدیل کند.

در اطراف کاخ یک پارک زیبا با رنگ و بوی عرفانی وجود دارد (Quinta da Regaleira، Sintra).

خیلی سریع، یک قلعه زیبا در این سرزمین ساخته شد که در شکل ظاهری آن ویژگی های سبک های مختلف حدس زده می شود: رومانسک، گوتیک، رنسانس و مانوئل. باغ عدن به همان میزان باشکوه در 4 هکتار از زمین، با طبیعت خارق العاده، کوچه ها، دریاچه های مصنوعی، آبشار ها، کانال ها و پل هایی که روی آن ها انداخته شده است. بعلاوه با اشیا معماری خارق العاده و مجسمه های تزئینی پر شده است.

غار های زیرزمینی، هزارتوی ها و برج ها با رمز و راز و معنای خاص خود جلب می نمایند (کوینتا دا رگالیرا، پرتغال).

اگرچه می توانید به سیاه چاله بروید، جایی که جویندگان هیجان را با غار ها، معابر مخفی، دخمه پرپیچ و خم لذت می بخشد، جایی که به میزان کافی خوش شانس خواهید بود که نماد های مرموز مربوط به قوانین دین های دنیا، اسطوره ها، کیمیاگری، کابالیسم و البته فراماسونری علی رغم این واقعیت که هر دو پارک و قلعه خود را با ایده های فراماسونری فرا گرفته اند، اما هنوز هم موضوع اصلی مورد توجه چاه آغاز است - یک برج وارونه، که بالای آن به عمق 27 متر می رسد.

صعود گردشگران به پایین چاه مارپیچ سینترا یا برج وارونه (Initiation Well) راستا شناخت خود و تولد دوباره (Quinta da Regaleira، Well of Initiation). | عکس

افسانه ای وجود دارد که مراسم آغاز به کار ماسون ها در این برج برگزار می شد. همانطور که معین شد، دو گذرگاه به یک چاه منتهی می شود، یکی از دری که به صورت سنگی مبدل شده و دیگری به وسیله یک سیستم تونل و غار ها، که شما باید بصورت مستقیم جهت درست را پیدا کنید.

نوعی درگاه ورود به دنیای مرموز

چاه مارپیچ سینترا یا برج وارونه با معماری عجیب: راه پله مارپیچی، با ستون ها و طاق های پوشیده از خزه، نماد 9 حلقه جهنم، برزخ و جهنم است (Quinta da Regaleira، Well of Initiation).

اگر فرد داوطلب تصمیم به فرود از نور به تاریکی بگیرد، پس از آن علامت اصلی ورودی برج وارونه Terrace Divine خواهد بود، که به وسیله دو برج زیگورات محافظت می شود، که در طبقه بالای آن یک محراب قرار گرفته است. روبروی آن، در صخره ای، دری وجود دارد که به نگارخانه فوقانی منتهی می شود. از آنجا، متقاضی آغاز به حرکت به پایین چاه، متشکل از 9 مرحله با 15 پله در هر مرحله، که نماد حلقه های جهنم، برزخ و بهشت است (کمدی الهی اثر دانته آلیگیری را بخاطر بسپارید).

هرچه شخص در چاه مارپیچ سینترا یا برج وارونه پایین تر برود، تاریکی بیشتری او را در بر می گیرد (Quinta da Regaleira، Well of Initiation).

دریچه ای از گذشته مردم پرتغال که به روی گردشگران باز شده است؛ و هرچه معلوم شد یک فرد پایین تر است، دامنه باریکتر می شود و برج وارونه بیشتر و بیشتر در تاریکی فرو می رود. اکنون همه شرایط برای فرود راحت برای گردشگران فراهم شده است که در مرموزترین مکان ها روشن می شود؛ و اگر تصور می کنید که این کار به تنهایی اجرا شده است، پس یک فرود قابل توجه واقعاً می تواند راهی مناسب برای سوق دادن فرد به سوی شناخت خود، به تاریک ترین گوشه های روح او و غلبه بر ترس باشد.

ته چاه آغاز یا چاه مارپیچ سینترا، طبق افسانه ها، مرکز دنیا است (Quinta da Regaleira، Sintra). | عکس

پس از رسیدن به ته چاه مارپیچ سینترا یا برج وارونه، نماد های ویژه ای در انتظار بودند - یک ستاره هشت پر، صلیبی از شوالیه های معبد (این نشان از خانواده مونتیرو هم بود)، که بر روی آن قطب نما اعمال می شد، همواره به سمت شرق، روی دیوار می توانید یک مثلث درخشان را ببینید - یکی از نماد های فراماسونری. با توجه به پیچیدگی آیین صعود، تعجبی ندارد که آن را راهی برای تولد مجدد و آغاز به حساب آوردند. اگرچه از منظر فلسفی، این راستا هنوز نمادین خاصی دارد، نشان می دهد که شخصی از تاریکی می آید و به آنجا برمی شود.

چاه مارپیچ سینترا یا برج وارونه: راه دیگر برای رسیدن به مرکز دنیا به وسیله تونل های زیرزمینی و یک دریاچه است (Quinta da Regaleira، Sintra).

برای افراد ناامیدتر که در پی نور در انتهای تونل هستند، یک راستا پیچیده تر وجود دارد. به وسیله سیستم غار ها و غار های زیرزمینی راهنمایی می شود و برای رسیدن به ته چاه یکی از گالری های کم نور، باید بصورت بصری جهت درست را از بین چندین راستا انتخاب کنید؛ و اگر سوژه پیروز شد راه واقعی را انتخاب کند، مطمئناً به نور - منبع زندگی - می رسد. اما برای عبور از این دریاچه باید آخرین مرحله را طی کنید.

گاهی سنگ ها روی آب دیده می شوند و سپس می توانید با خیال راحت راه بروید (Quinta da Regaleira، Sintra).

اگر راز بسیار مهمی را بدانید، می توانید بدون اینکه پایتان را خیس کنید، روی آب راه بروید. به نظر می رسد که سنگ های مرتفع در پایین یک دریاچه عمیق نصب شده و یک راستا ایجاد می نمایند، اما برای راه رفتن روی آن ها پس از تاریکی هوا، باید فقط با پای چپ خود حرکت را آغاز کنید. گردشگران باتجربه ادعا می نمایند حدس زدن موقعیت آن ها در زیر آب بسیار سخت است و همه نمی توانند از پس این کار برآیند.

اگر راستا حرکت دوم را انتخاب کنید (Quinta da Regaleira، Well of Initiation)، این خروجی از پایین چاه بعلاوه می تواند به اسم ورودی به محراب باشد.

اگر از راستا اصلی دور شوید، می توانید به نمازخانه یا آلاچیق بروید (Quinta da Regaleira، Sintra).

اکنون تونل هایی که به اشتباه انتخاب شده اند، و اتفاقاً از پایین چاه آغاز هم برجسته شده اند و برای جلوه چشمگیرتر، با استخر های زیبا با پل و آلاچیق سرانجام می یابند که می توانید در آن استراحت نموده و عکس بگیرید. بعضی از تونل های پیچ در پیچ حتی به یک کلیسای کوچک یا نماد های چشمگیر منتهی می شوند. پس از گشت و گذار در هزارتو های زیرزمینی، می توانید به پارک، جایی که جنگل کاملا متروک به نظر می رسد، یا به قصر برسید. قابل توجه است، اما از زمان ایجاد هزارتو های زیرزمینی عرفانی، هر راهی برای خارج شدن از جهت اشتباه منطق، نماد و ترتیب خاص خود را دارد، و به وضوح بر اصول هستی تأکید می نماید.

از خروجی های اشتباه می توانید به دریاچه ها یا پل های دیدنی بروید (Quinta da Regaleira، Sintra).

چاه دیگری در قلمرو مجموعه کاخ و پارک (کوینتا دا رگالیرا، پرتغال) کشف شده

واقعیت جالب:ساختار عرفانی زیرزمینی برج وارونه با سیستم وهم انگیز معابر مخفی، غار ها و سیاه چال های موجود در این مکان محل اقامت فرقه های باستان بوده است. آنتونیو مونتیرو و معمار لوئیجی مانینی، که کاملاً سلایق فلسفی و زیبایی شناختی صاحب ملک را در اختیار داشتند، فقط باید کاری را که اجدادشان انجام می دادند اصلاح نمایند. حتی چاه آغاز که در یک برج وارونه باستانی ایجاد شده است، هدف آن هنوز معین نشده است. برج دیگری از این نوع در قلمرو پارک چند طبقه پیدا شده است. مورد دوم چاه ناتمام است که شامل پله های مستقیم است که سطوح را به هم متصل می نماید.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1708

به "جاذبه شگفت انگیز چاه مارپیچی پرتغال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه شگفت انگیز چاه مارپیچی پرتغال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید