تفاوت خانه پیش فروش با خانه سفارشی

به گزارش مجله نایس پاتوق، تصمیم گیری برای ساخت خانه به معنی اختصاص حداقل چند ماه به فرآیند ساخت و ساز است. بعضی از پروژه ها بسیار خوب پیش می فرایند و به راحتی تکمیل می شوند اما بعضی دیگر با مشکل مواجهه شده و فرایند اتمام کار کمی طولانی می شود. نوع سازنده ای که انتخاب می کنید می تواند در این قضیه اثرگذار باشد، از این رو باید بر اساس زمان، بودجه و سفارشات خود نسبت به انتخاب سازنده اقدام نمائید. ساخت خانه به صورت سفارشی و بر اساس ایده های شخصی بسیار متفاوت از ساخت خانه های پیش فروش است. در این نوشته از ما قصد داریم به آنالیز و مقایسه این دو روش ساخت بپردازیم. با ما همراه باشید.

تفاوت خانه پیش فروش با خانه سفارشی

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

ساخت خانه پیش فروش

سازندگان و پیمانکاران سالیانه صدها خانه ساخته و میفروشند. آن ها از قیمت همه چیز باخبر هستند و با توجه به هزینه های تخصیص داده شده نسبت به ساخت خانه اقدام می نمایند. از جمله مزایا و معایب ساخت خانه توسط این سازندگان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا

آن ها یک قیمت تعیین اعلام می نمایند

این سازندگان مدام در حال ساخت و ساز هستند و از قیمت تمام مصالح و هزینه هایی که صرف می گردد باخبر هستند. آنها یک قیمت واقعی و تعیین اعلام می نمایند و با توجه به آن به راحتی می توان برنامه ریزی نمود و هزینه کرد.

آن ها با پیمانکاران ثابت همکاری می نمایند

این افراد با پیمانکاران ثابت خود در خصوص نوع مصالح ساختمانی، میزان خدمات، هزینه ها و … مشورت می نمایند و برنامه ای تعیین و ثابت برای پروژه های خود طراحی می نمایند.

سرعت ساخت این خانه ها بالا است

مدیریت برنامه های فشرده و عملکرد پیمانکاران یکی از مهارت های این سازندگان می باشد. مدت زمانی که صرف مدیریت پروژه ساخت و ساز و پیشبرد آن می گردد در مقایسه با ساخت خانه های سفارشی بسیار سریع تر است.

آن ها امکانات رفاهی برای افراد فراهم می نمایند

پروژه هایی که به این سازندگان و پیمانکاران محول می گردد در کوتاه ترین زمان پیشرفتی چشمگیر خواهند داشت. آن ها معمولا امکانات رفاهی مانند پارک ها، مسیرهای پیاده روی و حتی زمین های ورزشی را به عنوان یک تعهد برای مالکان بالقوه توسعه می دهند. این بدین معنی است که شما با انتخاب یک سازنده که مسئولیت خرید مصالح و اجرای پروژه را به عهده دارد می توانید به مزایای بیشماری دست یابید.

معایب

شما فقط باید به نقشه موجود اکتفا کنید

برای پایین نگه داشتن هزینه ها و قابل پیش بینی بودن آن ها، سازندگان کاتالوگی از نقشه های خود را به شما عرضه می نمایند. نقشه ای که شما انتخاب می کنید نقشه ای جدید و منحصر بفرد نیست بلکه ممکن است جندین خانه با آن نقشه توسط سازندگان ساخته شده باشد.

انتخاب های شما محدود است

هنگامی که چیزهایی مانند کاشی سرامیک، کانتر آشپزخانه، کفپوش، کابینت و … را انتخاب می کنید تنها مجاز به گزینش مواردی که از قبل تعیین شده اند و سازنده به شما اجازه انتخاب داده است، می باشید. محدود بودن گزینه ها قیمت ها را قابل پیش بینی می نماید اما ممکن است باعث نارضایتی شما گردد زیرا ممکن است مجبور به انتخاب گزینه ای شوید که به آن علاقمند نیستید.

نمی توانید باب میل خود نظر دهید

بیشتر سازندگان به افراد اجازه نمی دهند طبق سلیقه خود چیزی انتخاب نمایند. ممکن است بخواهید حمام مستر بزرگ تری داشته باشید و یا قسمتی از فضای آشپزخانه را به میز صرف صبحانه اختصاص دهید اما اجازه اینکه بخواهید در نقشه خانه تغییر ایجاد کنید را ندارید. بنابراین بهتر است نقشه ای را انتخاب کنید که به ایده های شما نزدیک تر است و تا حدودی بتواند شما را به خانه رویایی خود نزدیک کند.

ساخت خانه سفارشی

سازندگان خانه های سفارشی دقیقاً خانه ای که مطابق میل شماست را به شما تحویل می دهند. در نهایت شما وارد خانه ای خواهید شد که بر اساس خواسته های شما طراحی و ساخته شده است اما پروسه ساخت چنین خانه هایی غیر قابل پیش بینی است. بعضی از مزایا و معایب اینگونه خانه ها به توضیح زیر می باشند:

مزایا

شما یک خانه منحصر بفرد تحویل خواهید گرفت

چه شما نقشه خانه خود را به صورت آنلاین تهیه کنید و چه خود آن را خلق کنید، در هر صورت خانه ای که آماده می گردد با تمام معیارها و ایده های شما همخوانی خواهد داشت.

شما می توانید معمار خود را انتخاب کنید

سازندگان خانه های سفارشی به شما معماران با تجربه را معرفی می نمایند اما خود شما نیز می توانید معمار و یا طراح را انتخاب نمائید. شما در انتخاب نقشه محدود نیستید و اگر کار یک معمار خاص را تائید می کنید می توانید آن را انتخاب نموده و نقشه وی را اجرایی کنید.

انتخاب های متعددی پیش رو خواهید داشت

شما هر ایده ای که به ذهنتان می رسد را می توانید در واقعیت اجرا کنید. هیچ محددودیتی در انتخاب گزینه ها وجود ندارد. همه چیز طبق سلیقه شما انتخاب و استفاده می گردد.

می توانید از ایده های افراد متخصص استفاده کنید

سازندگان خانه های سفارشی از همکاری و تبادل ایده ها و نظرات لذت می برند، بنابراین می توان از این فرصت استفاده نمود و با مشورت صاحب نظران به ایده های ناب دست یافت.

معایب

هزینه ها غیر قابل پیش بینی هستند

سازندگان خانه های سفارشی معمولا هزینه ها را طبق مدل مورد نظر اعلام می نمایند که این هزینه کالاها و خدمات به علاوه درصد مدیریت ساخت را در بر می گیرد. هزینه ها بستگی به تمام انتخاب ها، قیمت گذاری پیمانکار و قیمت مصالحی دارد که مدام در نوسان می باشند.

پروسه ساخت کمی طولانی است

ساخت خانه های سفارشی ممکن است مدت ها طول بکشد زیرا گزینه های بسیاری پیش روی شما قرار دارند و شما باید در خصوص آن ها تصمیم گیری کنید. زمان می برد تا پیشنهادهای مزایده را ارسال نموده و پیمانکار را برای خانه خود استخدام کنید.

انتخاب های بسیار ممکن است شما را سردرگم نمایند

شما باید از بین نقشه ها، مصالح، رنگ ها، تجهیزات و سایر المان های مختلف گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید. از این رو ممکن است کمی دچار سردرگمی شوید و پروژه ساخت دیرتر آغاز گردد.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 681

به "تفاوت خانه پیش فروش با خانه سفارشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت خانه پیش فروش با خانه سفارشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید