امضای تفاهم نامه ای برای مدیریت راهبردهای توسعه فناوری

به گزارش مجله نایس پاتوق، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان مدیریت صنعتی با حضور قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد.

امضای تفاهم نامه ای برای مدیریت راهبردهای توسعه فناوری

به گزارش مجله نایس پاتوق، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان مدیریت صنعتی صبح امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه با حضور بیژن رنجبر، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، روح الله دهقانی فیروزآبادی و ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید.

رنجبر ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک شبکه یکپارچه دانشگاهی با حدود 400 واحد و مراکز علمی و تحقیقاتی متعدد در سطح کشور است. به همین دلیل امضای تفاهم نامه با این دانشگاه، منجر به بروز اتفاقات خوب در زمینه های مختلف خواهد شد.

وی اضافه نمود: یکی از مسائل اساسی امروز کشور مدیریت مالی ضعیف است که علی رغم وجود منابع سرشار کشور، این موضوع جای سوال و ابهام دارد. علت اصلی این موضوع، شکل نگرفتن حکمرانی اقتصاد دانش بنیان در کشور است که همیشه مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده که از منابع سرشار کشور استفاده بهینه گردد. لذا دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال این است که در راستای شکل گیری این حکمرانی نقش آفرینی کند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: با وجود پتانسیل ها و ظرفیت های متعدد در سازمان مدیریت صنعتی، امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی می توانیم در حوزه اولویت بندی فناوری ، شناسایی چالش های ملی در راستای طرح پایش و... شاهد اتفاقات خوبی در کشور باشیم. همچنین در حوزه مدیریت راهبردهای توسعه فناوری و تبیین الگوهای نوین حکمرانی فناوری و نوآوری نیز می توانیم گام برداریم.

رنجبر مطرح نمود: شناسایی نیازمندی های ملی و نظام مسائل در طرح پایش اجرایی می گردد. 40 چالش کشور در این قالب شناسایی شده و ظرفیت های مختلف ملی در توسعه فناوری و نوآوری را شناسایی نموده ایم و این یکی از راه های توسعه کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت های این دانشگاه گفت: پتانسیل های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی، در دانشگاه های دولتی وجود ندارد چرا که دانشگاه آزاد دارای شبکه عظیم با امکانات و ظرفیت های متعدد است. در واقع دانشگاه آزاد، دانشگاهی پیشتاز در حوزه فناوری و نوآوری محسوب می گردد. ضمن این که در حوزه فرهنگ و هنر نیز با تاسیس دانشگاه استاد فرشچیان به خوبی نقش آفرینی نموده است.

رنجبر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در بحث های نوآوری پیشتاز است و دانشگاه فرشتگان و فرشچیان که راه اندازی آن سال ها در نظام دانشگاه های دولتی مطرح بود توسط دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد و در این راستا دانشگاه فرشچیان هنرهای اسلامی و ملی را در دستور کار قرار داد تا این هنرها به فراموشی سپرده نگردد. همچنین دانشگاه فرشتگان برای افرادی که معلولیت هایی دارند راه اندازی شد. همچنین بحث هایی که در کشور در حوزه فناوری مورد غفلت واقع شده در دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری می گردد.

وی در ادامه اضافه نمود: همچنین مدارس مهارتی را برای مهارت افزایی دانشجویان راه اندازی کردیم تا بعد از فارغ التحصیلی دارای مهارت تخصصی در رشته خود باشند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: با توجه به گستردگی دانشگاه آزاد، می توانیم از طریق این تفاهم نامه برای حل غفلت های انجام شده در کشور کوشش کنیم. به بیان دیگر، تفاهم نامه امروز منجر به امضای قراردادهای متعدد میان دانشگاه آزاد و سازمان مدیریت صنعتی در آینده نزدیک خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1099

به "امضای تفاهم نامه ای برای مدیریت راهبردهای توسعه فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه ای برای مدیریت راهبردهای توسعه فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید