گاف بزرگ صدری و آجورلو و ضرب الاجل 5 روزه به استقلال و پرسپولیس

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گزارش خبرنگاران، روز 28 آذر مدیران عامل استقلال و پرسپولیس پس از برگزاری نشستی در جهت برطرف مسائل دو باشگاه برای صدور مجوز حرفه ای، طی مصاحبه هایی خبر از برطرف مشکل و صدور مجوز حرفه ای دو باشگاه دادند و این در حالی بود که گویا هنوز مجوزی از سوی AFC برای این دو باشگاه صادر نشده بود.

گاف بزرگ صدری و آجورلو و ضرب الاجل 5 روزه به استقلال و پرسپولیس

مصاحبه عجولانه مدیران عامل استقلال و پرسپولیس باعث شد تا مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا که در جریان این موضوع بودند تحریک شده و نسبت به آن واکنش نشان دهند.

سال گذشته شرکتی آلمانی با داشتن کنندگی از کنفدراسیون فوتبال آسیا ماموریت پیدا کرد در فوتبال ایران حضور پیدا نموده و نسبت به باشگاه ها به صورت ریز و حرفه ای ممیزی نموده و نتیجه را نیز به AFC گزارش دهد. در گزارشی که از این شرکت به کنفدراسیون فوتبال آسیا رسید، نقایص موجود در باشگاه ها ارائه شد تا AFC در جریان جزئیات این نقایص قرار گیرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با استناد به گزارشاتی که در دست داشت از باشگاه ها خواسته بود تا این مسائل را بر طرف نموده و سپس برای دریافت مجوز حرفه ای اقدام کنند که گویا بعضی از این مسائل همچنان باقی است.

مصاحبه های مصطفی آجورلو و مجید صدری مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که با صراحت از برطرف مسائل و صدور مجوز حرفه ای سازی خبر می داد در نهایت منجر به واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا شد. مسئولان AFC که از این مصاحبه ها متعجب بودند شب گذشته نامه هایی مفصل به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ارسال کردند که موارد مهمی در آن گوشزد شده بود؛ و فدراسیون فوتبال نیز از آنها آگاه شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در این نامه ها برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ضرب الاجل 5 روزه مشخص نموده تا مدارک و مستندات خود را دال بر برطرف نقایصی که به آنها گزارش شده بود ارائه دهند و در غیر این صورت نه تنها دو کننده فوتبال کشورمان از رقابت های این فصل لیگ قهرمانان کنار گذاشته می شوند، بلکه احتمال اعمال جرائم نقدی سنگین برای دو باشگاه، فدراسیون فوتبال ایران و کمیته صدور مجوز حرفه ای وجود دارد. ضمن اینکه احتمال محرومیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای یک تا چند فصل از حضور در لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد.

از جمله مهم ترین موارد و نقایصی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برطرف آن به استقلال و پرسپولیس تکلیف نموده می توان به موارد زیر اشاره نمود؛

1- عدم اجرای احکام انضباطی در خصوص بدهی ها

2- عدم ارائه تسویه حساب اقتصادیاتی

3- مالکیت مشترک و دولتی بین دو باشگاه و نداشتن مجمع مستقل و غیر دولتی

4- عدم ارائه تراز مثبت اقتصادی مورد تایید حسابرسان رسمی

استقلال و پرسپولیس که دو کننده کشورمان در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان آسیا هستند، به علت مصاحبه های عجولانه مدیران خود امروز به شدت از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا تحت فشار قرار دارند و هیچ بعید نیست AFC با حذف این دو تیم پر طرفدار، قصد گرفتن زهر چشم از همه باشگاه های آسیایی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1985

به "گاف بزرگ صدری و آجورلو و ضرب الاجل 5 روزه به استقلال و پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف بزرگ صدری و آجورلو و ضرب الاجل 5 روزه به استقلال و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید